on se perseestä elää parisuhteessa ilman seksiä, lämpöö, läheisyyttä.8 vuotta suhdetta takana eli ei oo mitään teinimeininkiä. nainen vaan ilmotti että on aseksuaali(seksi ei kiinnosta). no minkäs siinä sitten teet? siinä samassa meni sitten fiilikset muuhunkin läheisyyteen. ei oikein enään kiinnosta/uskalla silitellä, helliä, suukotella tai muutenkaan lähestyä toista, kun ei tiedä miten toinen reagoi. aikamoinen umpikuja? ja itte rakastan just niitä pieniä asioita kun voi toista helliä, rakastaa, rakastella, paijata ja huomioida.
ei jaksa!
mitäs ny?
ei jaksa
2
1045
Vastaukset
- .....
ukkomiesten maailmaan. Itsellä sama tilanne ollut vuosia vaan nyt tilanne muuttuu...
Koskettaa ei voi tai uskalla kun saadaan huudot. Seksistä ei voi edes puhua, televisiossa kin käännetään kanavaa jos filmissä on rakastelu kohtaus.Edellisestä rakastelusta on aikaa paljon,,, mutta uskollinen pitäisi olla eikä edes katsella muita naisia tai vielä pahempaa jos satuu tervehtimään esim. vanhaa työ/koulukaveria joka on nainen.- naikonen
jäätte sit sellaseen suhteeseen? Mulla sama homma mut en viitti enä kauaa katella..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301886
- 1211365
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401140Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni591051- 491039
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2701017- 1341015
Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet81826Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58819Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77816