Hei!
Onko vaarallista jos kissani on hulluna makaroneihin?
Addiktio alkoi ihan vahingossa, eikä kissalleni näytä tulevan makaroneista mitään vaivoja.
Voiko masu mennä sekaisin jossain vaiheessa?
Entäpä riisi ja pasta ?
Kissa ja makaronit
10
4234
Vastaukset 10
- Anonyymi
EI niistä mitään haittaa ole. Riisihän on hyvää ripuliruokaakin. Makaroniakin voit antaa. Pasta on käytännössä samaa tavaraa kuin makaroni.
- ...
Niin, tuskinpa tuosta mitään haittaa on, kunhan nyt et ihan ruokana ala makaronia syöttämään. Herkkuna silloin tällöin okei.
Mahavaivaiselle kissalle voi tosiaan esim. keitettyä riisiä ja seitä syöttää, joten kyllähän se riisi terveellekin käy. Tosin sitäkään ei mitään isoja määriä, jos kissa kerran on terve. Ja makaroni on sama asia kuin pasta, siis pasta on yleisnimitys, makaroni on vaan sen tietyn mallisen pastan nimi.- Mölli
mun kissa on ollu niihin hulluna pienestä saakka!
ei vielläkään vaivoi!!!!!!!!!! onnex. ;)
- Kisu
Ei mitään haittaa, kunhan kissa saa paljon myös lihaa.
- Tiia S.
kunhan et anna liikaa.
Minun kissani herkkua on riisimurot (tämä selvisi kun vahingossa lautasen reunan yli tippui muutamia muroja). Nyt kun muropaketin ottaa kaapista, kissa pyörii siksakkia jaloissa.
Edellinen kissani piti jogurtista ja mustikkakeitosta...- musta Bombay katti
Kuutti-katilleni. Vaikka koko pikku paketti- sitten se säikkyy omia pierujaan ja katsoo minua syyttävästi ....aika huvittavaa.
Rusinat on mutistettava ensin sormissa yksitellen- sitten ne kelpaavat. Eikä liikaa- ettei säiky pierujaan.
- ama1
Kissani söi makaroonin ja joutui kakalle. Ei muuta.
T:kissa - kisallla
kissani söi makaronin ja oksensi pöydälle ja huusin:-#####!
- Anonyymi
Makaroni on pastaa
- Anonyymi
Viljaa. Onko se märehtijä?
Korjaapa ruokavalio. Voi elää hyvääkin elämää kauemmin,terveenä.
Itse asiassa ei voi olla todellista,ettet ymmärrä mikä on kissanruokaa.
Käypä eläinlääkärijutuissa netissä lukemassa kissan ruokinnasta. On eläinrääkkäykseen rinnastettava asia,jos tieten sairastutat kissan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1141502Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.141824Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois208768Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!33720Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47717- 69702
- 49652
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59565Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29551- 76551