Jollain ihme sopimuksella vei viime vikolla lahjakkaimman juniorin täältä Lempäälästä kesken kauden. Kyseessä on maajoukkue-tason pelaaja 16- vuotiaissa.
Tappara haali taas huippujunnun.
6
704
Vastaukset
- Hakametsä
Ei kai sitä kaveria väkisin otettu.
- jack_torrance
Se kattaa Niin edustuksen kuin junnutkin..
- lht
Kupataan ainakin täällä Hämeessä pikkuseurat olemattomiin, kun muutenkin harrastajamäärät ovat tippuneet. Eikö joukkueilla pitänyt olla herrasmies sopimus näissä asioissa.
- Iki-Tappara
Parhaassa seurassa. Ei Le-Kissä ole edes valmennus mitään.
- jopas!
Tapparaa ei todellakaan voi sanoa huippuseuraksi junnujen kannalta,osaaminen valmennuksessa on jäänyt pahasti jälkeen esim.ilveksestä,senhän kertoo jo maajoukkue-edustukset.Mutta jotenkinhan tapparankin on rimpuiltava,jotta pysyy mukana!
- Hakametsä
Tätä tapahtuu koko ajan ja joka paikassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 903613
Kela kelaa toimeentulotukia takaisin
Ylen sivulla juttu, kun vähäisen omaisuuden takia peritään tukia takaisin ja uhataan ulosotolla. Jutussa yksi mielenkii2093037- 693035
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?562722- 552404
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?222254Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk192100Kyllä sut varmaan
Aika moni haluaisi, miks sä et halua niitä jotka varmaan purkkiin sut pistäis ettet pääse karkuun421837- 311787
Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.411779