Hei kaikki. Ostin tuossa hiljakkoin otsikon mukaisen auton(uudempaa korimallia), jolla ajettu nyt 61th. Ja kysyisinkin nyt, että miksi ihmeessä autosta menee kokoajan jäähdytin nesteet minimi rajaan asti. Kuitenkin noin vähän ajatte, jakohihnaa ei vielä kertaakaan vaihdettu,joten voisiko kyseessä olla vesipumppu? Ja mietein sitäkin, että ku ostosta on vain ja ainoastaan 3 viikkoa nyt, että voiko kaupan tarvittaessa purkaa tai vaihtaa autoa. Ku virhevastuuhan on se puolivuotta. Muuten iha pelittää. Mitäs muita tyyppivikoi tuossa autossa on, lukuunottamatta lukkojen jäätymistä.
cordoba 1,416v -03 nestehukka
jaapojeejee
5471
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kulkine ollut 2,5 vuotta ja tänä kesänä huomasin että oli nesteet hulahtanut alle alarajan.No lisäsin nestettä ja ei ole nyt hävittänyt.parin kuukauden aikana yhtään.Olethan lisännyt punaista litkua ? sitä nämä Vagenit janoaa.Ja muuten 03-Cordoboissa ei enää lukot jäädy
jep, olen laittanut sitä punaista, oikein merkkiliikkeestä ostin. Mutta onkohan iha normii, täytyy kai viedä varmuude vuoksi katsastusasemalle siihen kannentiivistetestiin, että pois suljetaan se
ainakin. Ja jos on tiiviste, saa auton myyjäliike sen korjata. Jos pelkkä vesipumppu pelkästään, menee vaihtoon ihan jakopään yhteydessä. Ajattelin senkin nyt vaihtaa, vaikka onkin ajettu se 60tkm vain, on siitä kulunut jo kohta 5 vuotta.
Ja yrittää saada myyjäliike vastuuseen.Minulla tulee kilometrejä kohta Neljäkymppiä täyteen,vikoja ollut.Pulan vaihto(takuuseen) Epg venttiili ja samassa rytäkässä meni joku imusarjan anturi,Joku lämpöanturi on vaihdettu myös.Eli suht vähillä harmeilla on taivalta tehty
meni siis sen puolen vuoden aikana sulla noi kaikki, auton ostosta? Ja joo, täytyy laittaa, koska niillähä se virhevastuu on:)
Nämä viat on ilmaantunut tämän 2,5 vuoden aikana mitä tämä nykyinen uuskoppa corbota on minulla ollut.Aiemmin oli eka version 1,6 Cordoba n 5 vuotta.Ja olin siihenkin tyytyväinen.Seuraava ei ehkä enää ole Cordo.