Uudessa Autobildissä 5-sarjan bemari tuli hienosti kakkoseksi farmarivertailussa. Voiton vei Audi ja kolmoseksi tuli uusi V70 Volvo.
5-sarjan bemari hienosti kakkoseksi
Autobild
221905
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ilmeisesti sinua kovasti kakkoset kiinnostaa ja olet kovin innoissasi, mutta rauhoitu sen verran että katsot sitä testiä tarkemmin. AutoBild on surkea tekele joka ei muuta mietikään kuin Audia.
Kuitenkin jopa he ovat saaneet tulokseksi sen että Bemu on parempi mutta miinusta tulikin sitten enemmän hinnasta. Eiköhän se ole niin Rolls Roycen ja Skodankin välillä, eli Rolls on selvästi parempi mutta miinusta tulee kovemmasta hinnasta.
ja väännä, kyllä se loppututulos muuttuu mieleiseksi...Unelmoi sinä siitä KAKKOSESTA, kun heti juttusi sinne suuntaan kääntyy.Tai oikeastaan vaihda Threadia ajatusmaailmallesi sopivammaksi, tämä on autoThread.
Etsin tämän sinulle,
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=1500000000000076&subcat=608
Ei tarvitse kiittää, olen suvaitsevainen ihminen.Kunhan pysyt poissa autoThreadeista, lapset säikkyvät tuollaista pervoa.
Kakkossija jaettiin Bemarin ja Volvon kesken. Pisteet:
1. Audi 468 p
2. BMW 460 p
2. Volvo 460 p
Niin, tuli Volvon kanssa tasapistein kakkoseksi. Jos korroosiokestävyyttä olisi arvioitu, sijoitus olisi toki pudonnut merkittävästi.
Vulva sai hyvää halvasta hinnastaan, jätetään hinta pisteissä huomioimatta niin lopputulos on ihan toinen...sitäpaitsi autobild on lehtenä samaa tasoa kuin hymy tai seiska.
...Bemari häviää tai Tojota voittaa jonkun testin. Silloin taas lehden taso on journalistista preemiumluokkaa kun esim. Ave on testissä vasta neljäntenä.
Merkittävä auton ominaisuushan hinta kieltämättä onkin, toki puheena olevassa testissä olisi voinut huomioida myös ruostesuojauksen laadun tai kolariturvallisuuden, jotka myös olisi varmaankin tuoneet hyvää Volvon pussiin aikalailla.
vulvaa on saanut kaupasta kuukauden, Ford on valmistaja, kannattaisiko vähän miettiä mitä suustaan laskee. noita 8 vuotta vanhoja "tilastoja" on aika turha tarjota.
Niin, nyt en sitä tiedä kun sitä ei kerran lehti tutkinut. Olen toki aivan kelvollisen sisälukutaitoinen joten jotakin voi niistä aiemmista tutkimuksista jo päätellä. Eikös esim. ne BMW:t ole aivan samoja malleja nyt kuin testissä?
vulvan emoyhtiön tuotteet ei ruostetta kestä edes takuuaikaa, mitä siitä voidaan päätellä nyt kun V70=Mondeo
näinkö se on mitä huoltikanbaarissa kuulin että baijerin ihmeet kärsii pahasta ruostumistaipumuksesta? ohhoh, pidin niitä sentään kutakuinkin kelvollisina vaikkei ihan huippulaatuisina kumminkaan.
En osaa sanoa. Mutta Toyotahan sentään oli onneksi aikalailla BMW:ta parempi tässä ruosteenkestävyydessä. Ja ihan tutkitusti, ei tarvitse arvailla eikä päätellä mitään :)
Mitä virkaa tuollaisella 8 vuotta vanhalla taulukolla on, ei mitään. Eihän siellä ole yhtään nykyistä automallia edes mukana.
Toisekseen, helvettiäkö kommentoit uusien autojen testiä jos olet kiinostunut jostain ikälopuista vaihtoautoista ? ihme porukkaa täälläkin luuhaa.
Olisihan se pitänyt arvata.
Muuten vaan auot näppäimistöäsi täällä.
Ehkä sinäkin jonain päivänä saat oman BMW:n :=) yritä sinnitellä siihen asti.
saati että jotain maksaisin. Se ruostuu, ei kelpaa.
hyvää autoa, omat mielikuvat ja mieltymykset sitten ratkaisevat sen, mikä tulee hankituksi...Tosin suurimmalle osalle täällä kirjoittelevista kaikki kolme mallia ovat kaukaisia unelmia, kuten minullekin.
Hienoa Audi, hienoa BMW ja hienoa Volvo.
-328i, 2000-
Haluan takavetoisen sporttisen auton. Eipä tarvitse Audin tai Volvon suuntaan vilkuilla. Tavisten kauppakasseja.
Tämän vuoden Tuulilasissa oli tuore lista, jossa sama järjestys.
BMW on isoegoisille ja munattomille öykkäreille jotka saavat itkupotku raivarin heti jos heidän merkkinsä jossain autotestissä häviää tojolle tai muulle halvemmalle merkille,alkaa heti parku kuinka paska lehti on kyseessä jne. jne.
Audin halpa hinta toi taas lisäpisteitä sekä testaajia miellyttävät joulukuusivalot. Audi hävisi taas autoilussa oleelliset ajettavuus sun muut osiot.
BMW on isoegoisille ja munattomille öykkäreille jotka saavat itkupotku raivarin heti jos heidän merkkinsä jossain autotestissä häviää tojolle tai muulle halvemmalle merkille,alkaa heti parku kuinka ***** lehti on kyseessä jne. jne. "
Riisikipot on pieniegoisille munanlut****ille, jotka käyvä näillä muilla palstoilla vinkumassa mu***a ana****iin. Kyllä se varmaan ottaa pattiin ajaa ohuesta pellistä Turkissa, Tsekeissä, Englannissa tai Ranskassa valmistetulla nitisevällä ruostepesällä, jonka valmistamisessa on säästetty vähän kaikessa. Lisäjarruvaloonkiin raskitaan laittaa 4 lediä kustannussyystä.
Lisäbonuksena riisikupin omistaja saa jatkuvat takaisinkutsut ja kalliit huollot.
Ja harmittaa ettei tulot riitää oikein mihinkään muuhun kuin jatkuvaan provoliuun Suomi24-autopalstalla. Se on kuitenkin suht edullista.
"Kyllä se varmaan ottaa pattiin ohuesta pellistä Turkissa,Tsekeissä,Englannissa tai Ranskassa valmistetulla nitisevällä ruostepesällä, jonka valmistamisessa on säästetty vähän kaikessa"
Valitettavasti tuossa oli myös totuuden siementä joukossa,se on japsimerkkien laatu pudonnut huimasti sen jälkeen kun valmistusta on siirretty europpaan.Ei siis mikään ihme jos takaisinkutsua pukkaa,euroautoissahan tämä on ollut ominaisuus aina.
Ja kun kerran munaa tekee mieli niin sitä voit pyytää joltain BMW-jannulta,minulta et saa vaikka kuinka haluaisit.