Eli mihin koukun pistorasian nastoihin pitää tulla virta, kun auton sytytysvirta on katkaistu?
Kysyn tällaista, koska täällä tulee nyt 12.71 V nastoihin 1, 4 ja 5 (maa nastasta 3). Kuitenkin peräkärryn valot toimivat ok. Sama juttu, vaikka sumarien sulake poistettu.
Taas yksi tyhmä kysymys...?
3
1028
Vastaukset
- rekkamiäs
ei mihinkään.
- Epäilen rekkamiästä
Oiskos kuitenkin niin että vaikka sytytysvirta on katkaistu niin virtaa pitää kärryn parkeille tuleman?
Meinaakos rekkamiäs että rekan voi jättää pimeessä tiänposkeen ilman parkkeja? Tai että pirssin pitää olla käynnissä, tai virta-avaimesta virta päällä?
Valokatkaisijan takan sen virrankulun pitää olla, eikä virta-avaimen, häh? - vpyp
Epäilen rekkamiästä kirjoitti:
Oiskos kuitenkin niin että vaikka sytytysvirta on katkaistu niin virtaa pitää kärryn parkeille tuleman?
Meinaakos rekkamiäs että rekan voi jättää pimeessä tiänposkeen ilman parkkeja? Tai että pirssin pitää olla käynnissä, tai virta-avaimesta virta päällä?
Valokatkaisijan takan sen virrankulun pitää olla, eikä virta-avaimen, häh?kysymys oli "mihin koukun pistorasian nastoihin pitää tulla virta, kun auton sytytysvirta on katkaistu? " niin vastaus on tosiaan ei PIDÄ tulla mihinkään, koska valoja tosiaan ohjataan valokytkimellä jota alkuperäisessä jutussa ei mainita sanallakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48711- 33683