Törkeä demarivalhe

SDP:n propagandamylly jauhaa juttua jossa ei ole mitään perää. Keskusta ei luvannut hoitajien palkkoihin 500 euron kertakorotusta eikä luvannut Kokoomuskaan:

Tutkiva journalismi paljasti demarivalheen:

http://blogit.hs.fi/politiikka/mita-kokoomus-oikein-lupasi-ja-mita-muut
5336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Edellisten vaalien yhteydessä nousi vastaava vääristely siitä, että "Lipponen petti lupauksensa elintarvikevirastosta", vaikka petturi oli Berlusconi. Hänellähän meni pupu pöksyyn heti, kun Italian parlamentti ja Parman kaupunki sanoivat, ettei virastoa mihinkään jaeta Helsingin ja Parman kesken. Äijä meni ja söi Lipposelle antamansa sanan saman tien.

Siinä päsmäsivät päälle lähinnä kepulaiset Jäätteenmäen häärätessä suuna päänä tekemässä Lipposesta vaalivalehtelijaa.

Nyt ovat demarit hääräämässä vastaavaa syyllistämistä Kataisen suuntaan, vaikka tietävät asian olevan juuri niin kuin linkkisi takana olevassa blogissa on kerrottu.

Minun mielestäni on erittäin huolestuttavaa, että Heinäluoma on tuonut sosialidemokratiaan sen poliittisen paskakulttuurin, joka keskustasta saatiin kitketyksi pois heittämällä Jäätteenmäki jäähylle Brysseliin.

Äänestä
  • Suomen poliittisen järjestelmän käytännön mukaisesti pääministeri on vastuussa oman maansa eduskunnalle tekemisistään..

    Näinollen Berlusconia ei ole vastuussa Suomen eduskunnalle, vaan Italian vastaavalle laitokselle..

    Mutta kylläpäs ilahdutti taas kuulla, että Lipposta kustiin linsiin kahdesta metristä...

    hehehehee....kyllä demaria taas aamun ensihetkiksi vituttaa oikein urakalla....

    Sitäpaitsi ei Lipposesta mitenkään häärätty mitään.

    Lipponenhan valehteli.

    Vedäpäs siitä alahuuli pitkälle, otsan yli ja nielaise pettymys...
    ------------------------------
    Edellisten vaalien yhteydessä nousi vastaava vääristely siitä, että "Lipponen petti lupauksensa elintarvikevirastosta", vaikka petturi oli Berlusconi.

    Äänestä

Tarkistappa lupasko kokoomus tätä? Katainen piti vissiin ihan kynnyskysymyksenä. Nyt ei oo sitte kynnyksiä?

Äänestä
  • demarit saavat taas äänienemmistön!

    Äänestä

  • tai muuten kirjoitti:

    demarit saavat taas äänienemmistön!

    pitää minkä lupaa! Ei tarvitse demareilla pelotella. Jyrki hoitaa homman! Sarkomaa on kuulemme tehnyt tästä viimekaudella aloitteenkin.
    Nyt rupee tapahtuun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TrueInformer kirjoitti:

SDP:n propagandamylly jauhaa juttua jossa ei ole mitään perää. Keskusta ei luvannut hoitajien palkkoihin 500 euron kertakorotusta eikä luvannut Kokoomuskaan:

Tutkiva journalismi paljasti demarivalheen:

http://blogit.hs.fi/politiikka/mita-kokoomus-oikein-lupasi-ja-mita-muut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu