Hesan Kopla teki likaisen

Kaikkia muita on jo pyydetty piiritoimikuntaan, minua ei!

Tähän tulee loppu!
8394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

En ole itkupilli vaikka monet on niin valheesti väittäneet. On ihan selvä että Mattila ja Kähärä eivät voi jatkaa ja Sademiehen tarvetta tutoriksi tutkitaan. Mies ei vielä ole esittänyt mitään sopeutumiseen viittaavaa.

Äänestä
  • Mihin kkaikkeen Sademiehen pitäisi sopeutua?
    Kaikkien kannalta olisi ihan paikallaan saada tähän sopeutumiskysymykseen selkokielinen vastaus.

    Äänestä

  • myös tutoriksi aikova kirjoitti:

    Mihin kkaikkeen Sademiehen pitäisi sopeutua?
    Kaikkien kannalta olisi ihan paikallaan saada tähän sopeutumiskysymykseen selkokielinen vastaus.

    niin takuulla hämmästyt, sil wiinuri kun vinkaisee sillo vauhtiin tutor pinkaisee on unelma uimiksen tää,..on unelma uimiksen tää.

    Äänestä

  • itsensä takaisin. Ei ole paikallisyhdistyksillä äänestysoikeutta, jos oikein ymmärsin piirin säännöt. Mikä on tarkoitus poliittisella yhdistyksellä, joka ei halua lisää jäseniä, jotka ohjataan paikallisosastoihin, joilla taas ei ole äänioikeutta piirissä?

    Äänestä

  • aiot nyt kirjoitti:

    niin takuulla hämmästyt, sil wiinuri kun vinkaisee sillo vauhtiin tutor pinkaisee on unelma uimiksen tää,..on unelma uimiksen tää.

    oikea yö, niin uimalakki nousee
    ja ovehen hiljaa lyö.
    On sillä kps:n tuki
    ja sillä se ratsastaa.
    Se hiipii ovesta sisään
    ja hyppää Käden taa.
    Ja pieni uimalakki
    on aivan kallellaan
    ja sinistä puoluekirjaa
    se kantaa kainalossaan
    Ja PS:n siniseen maahan
    se käden bussilla vie
    surrur surrur ja sinne
    vie käden uninen tie.

    Äänestä

  • kun itse äänestävät kirjoitti:

    itsensä takaisin. Ei ole paikallisyhdistyksillä äänestysoikeutta, jos oikein ymmärsin piirin säännöt. Mikä on tarkoitus poliittisella yhdistyksellä, joka ei halua lisää jäseniä, jotka ohjataan paikallisosastoihin, joilla taas ei ole äänioikeutta piirissä?

    Ota selvää asioista, äläkä jauha paskaa.

    Pitkäjänteistä työtä ei voi tehdä poukkoilevien, nevottelukyvyttömien ja asioista mitään tietämättömien ja ymmärtämättömien kanssa.
    Piirihallituksen vaihtaminen sillä perusteella, että Rolf Sormo on siitä ulkoistettu ei voi olla itsetarkoitus.Uimiksen vallanhimon tyydyttäminen ei ole sitä myöskään.Sormon poppoon jäljiltä olivat Helsingin piirin talous ja tilit totaalisesti sekaisin eli lainvastaisesti hoidettuina.
    Jälkikäteen kyhätyt ja kirjanpitoon tarjotut tekaistut kuitit antavat talousosaamisesta varsin omituisen kuvan.
    Sormon kehittämä ja ylläpitämä myrkytyskampanja Helsingin piiriä kohtaan on varsin laajalti huomattu, eikä Kontulan joukolla myöskään tässä asiassa ole puhtaat jauhot pussissa.
    Pitäisikö Helsingin piiri antaa sellaisen joukkion hoitoon, joka ei osaa hoitaa taloutta, kirjanpitoa ja joka levittää jatkuvasti valheellista ja väristeltyä tietoa pyrkien puukottamaan muita aina kun vain voi.
    Katsotko, että sellainen joukkio on kypsä kantamaan vastuuta pääkaupungissa ja antaisitko sille äänesi.
    Joukkio, jonka kirjoitusten sisällössä on pillunnuolentaa ja kyrvänlutkutusta kuuluu aivan muualle kuin Helsingin piirihallitukseen.
    Valitettavasti yhteiskuntamme pitää näitä avohoitopotilaina, joiden lääkitys joko ei ole kohdallaan tai sitten he eivät ota lääkkeitään lääkäreiden ohjeiden mukaisesti.

    Äänestä

Mulle riittää jos kähärän lutkuttaja-perhe lähetetään huitsin nevadaan.Muut olkoot.

Äänestä
  • kysytty niiku mielipidettä niiku, ja niiku toisekseen niiku teitin niiku ns. niiku kansallisten niiku kantsii yrittää niiku omaa toimintaa niiku perustaa niiku. Niiku näätte niiku mitä se niiku tuottaa niiku. Kähärät on niiku tosi niiku stydii kamaa niiku, ja niiku hyvii tyyppei niiku. Kansalliset niiku voi niiku donkata niiku kaivoo niiku.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tempun kirjoitti:

Kaikkia muita on jo pyydetty piiritoimikuntaan, minua ei!

Tähän tulee loppu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu