Mistä näytönsäästäjä?

Mistä löytäisin näytönsäästäjän, joka osaa scrollata ruudulla (oikealta vasemmalle) txt-tiedoston sisältöä ja soittaa midejä?

Minulla oli koneella aikaisemmin kyseinen näytönsäästäjä nimeltään muistaakseni Comics, joka oli tarkoitettu näyttämään vitsejä ruudulla.
Se on kuitenkin poistunut XP:n asennuksen yhteydessä.
2264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Osaan kyllä googlea käyttää ja olinkin jo hakenut juuri samoilla hakusanoilla.
    Enpä vain löytänyt etsimääni, muita sivuja kylläkin missä on komiikkaa ja näytönsäästäjiä.
    Siksipä laitoinkin viestin tälle palstalle josko joku täällä tietäisi mitä tarkoitan ja osaisi kertoa mistä sen mahdollisesti löytää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mux Folder kirjoitti:

Mistä löytäisin näytönsäästäjän, joka osaa scrollata ruudulla (oikealta vasemmalle) txt-tiedoston sisältöä ja soittaa midejä?

Minulla oli koneella aikaisemmin kyseinen näytönsäästäjä nimeltään muistaakseni Comics, joka oli tarkoitettu näyttämään vitsejä ruudulla.
Se on kuitenkin poistunut XP:n asennuksen yhteydessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu