Hiustenlähtö

Sekin vielä

Onko muille naispotilaille ilmaantunut ongelmia karvapeitteen kanssa? Minulta on yhtäkkiä alkanut tukka ohentua otsalta ja leukaan ilmestyä partahaivenia. Sukupuolenvaihdos edessä? Ei kiva. Lääkäri vastasi pikakyselyyn, että monet potilaat valittavat tätä. Kyselen asiaa tarkemmin piakkoin vastaanotolla, mutta olisi mukava tietää, onko muilla samaa ongelmaa. Jos on, mitä lääkkeitä käytätte? Kuinka kauan kesti tautia ja lääkitystä, ennenkuin ilmiö ilmaantui?

5

2936

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äitini poika

      moi, äidilläni alkoi hiukset lähteä. kampaajalla kun kävi, niin tukuttain irtosi. oli lääkkeestä kiinni. lääke kun vaihdettiin alkoivat hiukset pysyä päässä.

      • råhåkkå

        Kiinnostaa tietää mikä lääke se oli jonka vaihdoitte?


    • hiustenlähtö

      Minulla alkoi hiustenlähtö ihan yllättäen. En voi käsittää kun ohimot tuli paljaaksi ja tuntuu että kohta ei ole karvaakaan päässä.Olen käyttänyt yli vuoden parkisonitaudin lääkkeitä levottomat jalkoihin, lääkärin määräyksestä. Pienin annos joka ilta.
      Niisäkö syy hiusten lähtöön?

    • g77

      Minulla myös lähtee hiuksia pestessä ihan älyttömästi!Jos pesen lavuaarin yllä, viemäri menee tukkoon 8/ kaiken maailman veriokeet otettu,8 putkea joista n.20 koetta tehty,kaikki ok paitsi maksaarvot oli (alat)124, no viiden päivän päästä uudestaan ja oli 94. Ensi kuussa mahan ultra ja uuden verikokeet. Jos teiltä lähtenyt hiuksia lääkkeen takia niin vastailetteko että minkä lääkkeen?

    • Karhta

      Diagsonin ja lääkityksen aloitusen jälkeen hiuksien rakenne ohentui ja muuttui ikäänkuin nopeasti rasvoittuvaksi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      239
      45198
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      25976
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      323
      15654
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      164
      10791
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9707
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9481
    7. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      9383
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8468
    9. 242
      6814
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      221
      6476
    Aihe