Katuinsinöörin taidot

Olen niin huono kuljettaja, että jo nyt ennen talven liukkaita kelejä jännitä Satamakadun päässä olevaa uutta risteystä. Minusta se on huono. Liian tiukka, jyrkkä ja ahdas. Kommentoikaa.
1358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mitään, mutta aattelepa Merituulentien ja Hyväntuulentien valoristeystä. Mussaloon päin on pidennetty kiihdytyskaistaa, mutta eipä ole Hyväntuulentielle päin. Sille nysälle kaistalle mahtuu tasan 4 puoliperää ja sitten on jo kaupunkiin menevä kaista tukossa. Eihän sillä Mussaloon menevällä kaistalla ole enää liikennevalojen jälkeen mitään merkitystä. Siitä risteyksestä olisi päässyt liikennevaloista Mussaloon ihan ilman kiihdytyskaistaakin. Kaupunkiin taas ei ole mitään asiaa, kun kääntyvien kaista on täynnä itänaapureita. Kuka idiootti tuonkin risteyksen oikein suunnitteli? Näyttikö ihan varmasti hyvälle paperilla? Norskin sillan jälkeen on vielä tehty hyvä ansa eli kaista on jakajan kohdalla kyllin leveä kahdelle henkilöautolle eli kääntyville ja suoraan meneville vaikka siinä yksi kaista vain onkin, mutta juuri ennen ryhmityskaistan alkua tie kapenee niin että reiästä mahtuu vain yksi auto kerrallaan. Siinä kyllä tulee pelti rytisemään. Ihan vaan kiinnostuksen vuoksi olis kiva tietää kuka korvaa ja kuka on syyllinen? Kuka kiilas kenen kylkeen ja kuka ei. Toivottavasti torven soitto kuuluu insinööritoimistolle saakka. Lisää hyviä risteyssuunnitteluja kiitos. Bonukset pitäis maksaa tekijälle. Huh huh...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huono kuljettaja kirjoitti:

Olen niin huono kuljettaja, että jo nyt ennen talven liukkaita kelejä jännitä Satamakadun päässä olevaa uutta risteystä. Minusta se on huono. Liian tiukka, jyrkkä ja ahdas. Kommentoikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu