BMW on muotoilun kuuma nimi

kulla on vaan nin, BMW on muotuilussa etelläkävelijä. noloa mutta volmomiehenä tunnistan BMW:)n ylivoimaisuuten.
Kaakki sitä matkii vaikkei sais.
miksei volmot ikinä?

volmomies epsoosta
18966
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

kaikki velettä!

Äänestä
  • Mistä johtuu? Kaikilla pätkillä, jolla on/ollu/tulee olemaan/on penari alla on pieni hippeli? Ja tää ei ole mikään provo, vaan tosiasia/fakta/ehkä/eikö?

    Äänestä

kun lähes uusi Bemari oli kuolattu jo puhki.

Äänestä

NO en ole kateellinen teidän loistoautoille.
no vähän ehkä.

Äänestä
  • bemari on ihan ihana auto.

    Äänestä

BMW:n muotoilujohtajan nimi joka sai aikaan sen, että Bemareista alkoi tulla vanhojen itäautojen näköisiä. Sen lempinimi oli joku "ugly"

Äänestä
  • se prinkles? ei vaan kun pinkles..ponkless?
    ei sen etunimi ollu mikää ugly!
    nyt mä muistin pen ponkles!

    Äänestä

BMW on loistomerkki ja mulle tyhjä arpa. toisinaan taas lottovoitto tai torin tyhjä lada-arpa ilman autovoittoa. Tervetuloa, lähden toistekin albaanien Yugoslaviaan, PAIJERIN KONETEHTAALLE! lopetan vihtoin lusmuilun ja meen töihin.

Äänestä

olen huomannut että BMW-miehillä on myös isot kokkelit. ai kun on kyllä ihana koitella tuon BMW:n mehevää nahkaistuinta ja hyväillä sen ihania muotoja

ps. BMW-miehillä on myös ihanan karvainen rinta. tai ainakin yhdellä Jarilla oli. nam. ja hui.

ps. ps. lyö mua pyllyyn

Äänestä

BMW tekke onnelliseksi ja kaikki muu on turhaa. Kukas se olikaan se historian suurmies joka isolla kynällään muutti maailmaa? Walt Disney?

Äänestä
  • Saabmies.

    Äänestä

erettäin meni senoo nekyään Bemaria keikkein keuneimmeksi aetoksi.

Mitä mieltä olette, heittäkäähän mielipiteitä kehiin!

Anteeksi mine huono soomi, vietti puoli vuosi ruotsi i volvovabrik

Äänestä
  • no joo onhan se mutta MERSU ON VIELÄ KAUNIIMPI

    Äänestä

Näin se menee. Volmo on Mondeo.

Äänestä

Ikävä todetä että paitsi teknologiassa on Japani kasvattanut etumatkaa myös muotoilun osalta. Jos ei tehdä näitä palstan apinavertailuja tyyliin edellisen korimallin sedan Corolla vs. uusi BMW-7, japanilaisten ylivoima on masentavan selvä. Katsokaa vaikkapa sitä kulutusmainosta jossa on rinnakkain Leka460 ja BMW5, niin ymmärrätte mista puhun. On meinaan laatikkomainen bemari kuin suoraan pönttövuoren takaa reväisty sulavalinjaisen ja modernin Lexuksen vieressä. Ja niin ikävää ja vääräoppista kuin tämä onkin sanoa, on uusi Corolla moninverroin tyylikkäämpää muotoilua kuin kömpelö töpö bemari3.

Äänestä
  • Ja maksalaatikko on parempaa kuin sisäfile.

    Mistä kulmasta BMW on laatikko ?

    Menehän optikolle, hus hus.. korolla, voi hyvää päivää näitä tolloja :D

    Äänestä

  • hohoohohooo kirjoitti:

    Ja maksalaatikko on parempaa kuin sisäfile.

    Mistä kulmasta BMW on laatikko ?

    Menehän optikolle, hus hus.. korolla, voi hyvää päivää näitä tolloja :D

    no vikaisepa vaikka 500:n peräpäätä. kaiken lisäks laatikko näyttää ihan irtonaiselta ja muuhun autoon kuulumattomalta. 1-sarja ei tosin ole lodju mutta maha maassa muistuttaa jotain retrokylpyammetta. pahasti on bemun nykymuotoilu flopannut.

    Äänestä

  • lystimäki kirjoitti:

    no vikaisepa vaikka 500:n peräpäätä. kaiken lisäks laatikko näyttää ihan irtonaiselta ja muuhun autoon kuulumattomalta. 1-sarja ei tosin ole lodju mutta maha maassa muistuttaa jotain retrokylpyammetta. pahasti on bemun nykymuotoilu flopannut.

    revi hauskaa siitä datsunistasi, ottaako ohimoon ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miettivä Volvoiloistija kirjoitti:

kulla on vaan nin, BMW on muotuilussa etelläkävelijä. noloa mutta volmomiehenä tunnistan BMW:)n ylivoimaisuuten.
Kaakki sitä matkii vaikkei sais.
miksei volmot ikinä?

volmomies epsoosta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu