Niin. Elikkä olen nuori mies ja seroquel- lääkityksellä 100mg/päivä. Kerran olen lopettanut vähäksi aikaa ja lääkkettömänä huomasin outona oireena sen, etten enää pystynyt laukeamaan?! Lisäksi olin todella ahdistunut, ahdistuneempi kuin ennen lääkityksen aloittamista. Oli pakko ottaa lääke takaisin keskittymisvaikeuksien takia. Lopettaisin heti jos pystyisin, mutta elämäntilanne ei sitä salli. Pakko vain jaksaa opiskeluissa ja töissä, vaikka zombina!
Onko täällä muita miespuolisia, joilla on tämä lääke ollut käytössä? Kiinnostaisi tietää mitä oireita lääke on aiheuttanut lopetuksen jälkeen... Toivottavasti ei nimittäin jää mitään pysyviä haittoja. En enää luota psykiatriaan. Ei ne oikeasti voi tietää mitä vieraat aineet aiheuttaa elimistössä, ja onko ne edes varmasti turvallisia!! Tulee vielä impotenssi tai diabetes, tai jotain vielä kauheampaa..
Onko täällä muita miespuolisia, joilla on tämä lääke ollut käytössä? Kiinnostaisi tietää mitä oireita lääke on aiheuttanut lopetuksen jälkeen... Toivottavasti ei nimittäin jää mitään pysyviä haittoja. En enää luota psykiatriaan. Ei ne oikeasti voi tietää mitä vieraat aineet aiheuttaa elimistössä, ja onko ne edes varmasti turvallisia!! Tulee vielä impotenssi tai diabetes, tai jotain vielä kauheampaa..
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=599&posting=22000000029231817
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=599&posting=22000000029391687
seroquel "turrutti" ainakin minut, en saanut orgasmia seroquel-lääkityksen aikana kertaakaan..
Vapinaa, ahdistuneisuutta, lisää unihäiriöitä, ajatukset takkuilivat, keskittymiskyky huononi huomattavasti..
Annokseni oli 300mg illassa.. Lopetin lääkityksen seinään.. Ei tullut haittavaikutuksia.. Psykologikin kannatti lääkkeen lopettamista, mutta vähitellen, ihan sama...
Kun lopetin elämäni palautui ennalleen, paremmalla tavalla, kykenen nauttimaan seksistä, ajatukseni kulkevay normaalisti ja kaikki tuntuu ihanan selkeältä..
Seroquelin ansiosta?
naisilla voikin varmaan vaikuttaa eri tavalla, sukupuolierosta johtuen! Kysyinkin alun perin, että miten lääke on vaikuttanut muilla miehillä. Itselläni ei kyllä ollut mitään pahoja oireita lääkityksen aikana, vaan niitä on tullut nimenomaan lopetuksen jälkeen.
ainakin miehillä ongelmia tuntuu olevan. Onko naisilla vähemmän?
Katsoin kuvaasi juuri. Itse asiaan minulla ei miehenä ja ihmisenä ole mitään sanottavaa.