sampopankista

tietääkö kukaan, että jos hakee sampopankista käyttölainaa nettipankin kautta, niin pitääkö mennä vielä erikseen konttoriin käymään ja tekemään sopimus, jos hyväksyvät? sain sellaisen käsityksen, kun sivuilla luki jotain, että lainaa haettaessa kutsutaan aina pankkiin tekemään sopimus. koskeekohan tämä myös pienempiä lainoja, kuten esim. 2000 euron lainaa, vai vain suurempia, missä pitää olla takaajia?
51019
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mun piti sillon aikoinaan mennä käymään siellä, mutta lainaan pysty sen jälkeen hakeen verkkopankissa suoraan korotusta ja näky 2-3 päivän päästä suoraan nettipankissa, mutta sillon se kulki vielä balanssiluoton nimellä, nyt en sitte tiedä mikä systeemi.

Äänestä
  • laitoin netin kautta hakemuksen ja soittivat puhelinpankista ja sanoivat, että konttorit tekevät sopimukset jonka vuoksi pitää käydä paikanpäällä.

    Äänestä

itse tein hakemuksen puhelimessa. Tunnistauduin tunnuksillani, jotka vastasivat allekirjoitustani, joten ei tarvinnut mennä konttoriin. Olen ymmärtänyt niin että jos ei ole sammonasiakas niin sit tarvii mennä konttoriin mut jos olet asiakas ja sinulla on pankkitunnukset niin asia hoituu ainakin puhelimen välityksellä!!!

Äänestä
  • Lainapaperit allekirjoitetaan pankissa vaikka nettipankissa tunnistautuiski.

    Äänestä

  • vaikka ois asiakas kirjoitti:

    Lainapaperit allekirjoitetaan pankissa vaikka nettipankissa tunnistautuiski.

    Mulle soitti pankista neiti ja suorastaan tyrkytti lainaa, otin, vaikka sillä hetkellä tarvetta ei ollutkaan siis sillä periaatteella, ettei mitään kuluja ennen mahd. nostoa. Laina oli siis tavallaan neuvteltuna valmiiksi ja verkkopankissa sain suoraan yhdellä napinpainalluksella 2000e tililleni sunnuntai-iltana klo 21 kun tarvetta tuli. Olen ollut ko pankin asiakas 27 vuotta joten vaikuttanee jotenkin asiaan. ei siis tarvinnut mennä pankkiin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


........ kirjoitti:

tietääkö kukaan, että jos hakee sampopankista käyttölainaa nettipankin kautta, niin pitääkö mennä vielä erikseen konttoriin käymään ja tekemään sopimus, jos hyväksyvät? sain sellaisen käsityksen, kun sivuilla luki jotain, että lainaa haettaessa kutsutaan aina pankkiin tekemään sopimus. koskeekohan tämä myös pienempiä lainoja, kuten esim. 2000 euron lainaa, vai vain suurempia, missä pitää olla takaajia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu