Hämeenlinnan kupeessa Parolan taajamassa sijaitsee näkemisen arvoinen panssarimuseo...!
http://www.panssarimuseo.fi/kehys.html
Siellä on paljon sotahistoriaa kansallisesta menneisyydestämme ja vaihtuvia näyttelyitä eri aihealueilta...!
Kannattaa ehdottomasti mennä jos olisi liikkeellä täällä suunnalla...!
Panssarimuseo...
Parolassa...!
1
953
Vastaukset
- Anonyymi
Parolan panssarimuseota syytetään natsismista ja militaristisesta fetisismistä – "Ukraina-näyttelyllä päivitetään viholliskuva Neuvostoliitosta"
https://www.ess.fi/teemat/6573035
Taas on joillakin äärivasemmistolaisilla (toisella vielä venäläinen nimi) "tutkijatohtoreilla" ollut liikaa vapaa-aikaa. Tai on käsky Moskovasta käynyt?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981975
- 401812
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa4211561Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"
Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna191371- 1021169
- 291160
- 121024
- 17988
Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani6984Vanhemmalle naiselle
Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam37971