Rauma=MUSEOKAUPUNKI

RMJ:n siirto osoitti sen että kaupunki on elävä (pystyynkuollut) museo pitsiviikkoineen.
1260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eikö se ollut apulaiskaupunginjohtaja Suvanto(kok)joka aloitti Sedun kanssa neuvottelut?
Oliko kaupunginhallituksessa vain sdp läisiä jotka antoivat evääksi neuvotella 1 vuotisensopimuksen?Ei,kyllä kaupunginhallituksessa istuu myös kokoomuslaisia.Kokoomusta edustaa kaupunginhallituksessa Pekka Rantanen,Mari Suvanto ja Hanna Marva.Myös näitä on muistaminen seuraavissa vaaleissa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiitos SDP:n kirjoitti:

RMJ:n siirto osoitti sen että kaupunki on elävä (pystyynkuollut) museo pitsiviikkoineen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu