... tietysti.
Stadi...
10
1085
Vastaukset
- Syntyperäinen helsinkiläinen
Se on aina hienoa, kun on tsadiin muuttanut.
- -Fafner-
sukupolvi, Stadissa. Entäs sinä mulukkki?
- kalikka kalahtaa
-Fafner- kirjoitti:
sukupolvi, Stadissa. Entäs sinä mulukkki?
tyypillinen nurkkakuntainen stadilainen, joka ei näe muuta kuin oman kotikaupunkinsa.
- -Fafner-
kalikka kalahtaa kirjoitti:
tyypillinen nurkkakuntainen stadilainen, joka ei näe muuta kuin oman kotikaupunkinsa.
ei tämä nyt niin vakava mielenhäiriö ole...
kyllä sitä himaansa saa silti kehasta :C] - yx vaa
-Fafner- kirjoitti:
ei tämä nyt niin vakava mielenhäiriö ole...
kyllä sitä himaansa saa silti kehasta :C]että aina kun helsinkiläinen kehuu kotiseutuaan, sanotaan heti nurkkakuntaiseksi stadilaiseksi, mutta kun mistä tahans muualta suomesta kotoisin oleva kehuu kotiseutuaan, se onkin kotiseuturakas.
- -Fafner-
yx vaa kirjoitti:
että aina kun helsinkiläinen kehuu kotiseutuaan, sanotaan heti nurkkakuntaiseksi stadilaiseksi, mutta kun mistä tahans muualta suomesta kotoisin oleva kehuu kotiseutuaan, se onkin kotiseuturakas.
...
- MMJKLMS
kalikka kalahtaa kirjoitti:
tyypillinen nurkkakuntainen stadilainen, joka ei näe muuta kuin oman kotikaupunkinsa.
SIELLÄ EI TOISTA PETETÄ < SINNE OLISI UPEAA PALATA VAIKKA ASUISI NOKIALLA TAI IKAALISISSSA
- 2. polven stadilainen
Vanhempien juuret tukevasti maalla, itse kotiutunut tänne Stadiin. Ja kyllä täytyy sanoa, että Stadin kantakaupunki on mukavin paikka. Lähiöitä en edes kutsu Stadiksi, ne ovat Helsinkiä.
- hyvät välit
jo tsadilaisilla keskenään. enpä muuttaisi ko. syrjäkylään.
- uljas erkinheimo
tosin vähän liian pieni kaupunki mulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614368KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1483139Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472458Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?482370- 982025
- 241883
- 231612
- 301606
- 1531445
- 341233