Meillä on asunnon sisustus käynnissä ja ostimme Ikeasti liian vähän hyllymuovia. Vastaavaa varmaan löytyisi muualtakin, mutta osaako joku sousitella kauppaketjua?
Ikean 'muovinen hyllypaperi'
Löytyykö muualta vastaavaa
35779
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olen vain Ikeassa huomannut sitä paksuhkoa hyllynsuojamuovia. Meillä kävi sama, että arvioitiin ihan alakanttiin menekki. Seuraavalla kerralla tajuttiin ostaa kerralla 3 rullaa, että saatiin edes kaikki laatikot "vuorattua".
Olis silti kiva tietää, jos muualtakin löytyis vastaavaa???
..jos kyse siitä ns "laatikkomatosta".. osalla löytyy mutta taitavat olla jo valmiiksi määrämittaan mitottuja, katso esim keittiö.netistä, siellä oli muistaakseni sellaista myytävänä.
Siinä papereiden lomassa, kannata tätä:
Tämäkin olisi hoidettava, että sähkön hinta olisi kohdallaan:
Nykyinen laki sallii vain yhden sähkömittarin kussakin taloudessa. Kansalaisaloite pyrkii muuttamaan niin että sallitaan pörssisähkömittari ja sopimussähkömittari. Etuna olisi, että aina saa sitä sähköä, joka on halvempaa. https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/12663