skorpioni nainen + kaksos mies

jaa-a siis

miten käy? voiko tämä toimia?
en tajua mikä tuossa miehessä kiehtoo mutta on vain aivan mieletön tapaus.. jatkuva kutina vatsanpohjassa enkä muuta mietikään.. =)

minun kiinalainen merkkini sika, hänen puhveli.

9

1992

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skorpionitar*

      kimpassa kaksosmiehen kanssa 25 vuotta ja jos lapsia meinaat hommata niin itse saat ne hoitaa, on kova menemään, paljon suunnittelee mutta toteutus jää puoli tiehen.

      • aloittaja

        teillä muuten menee? onko kaksonen oikeasti kova puhumaan palturia? kykeneekö hoitamaan mitään arkiaskareita vai saatko yksinäsi kaikesta vastata?


      • skorppionitar*
        aloittaja kirjoitti:

        teillä muuten menee? onko kaksonen oikeasti kova puhumaan palturia? kykeneekö hoitamaan mitään arkiaskareita vai saatko yksinäsi kaikesta vastata?

        naapurissa mutta kotona teen melkein kaiken yksin, kyllä hän joskus tekee ihan hyvääkin jälkeä mutta aikas harvoin, lapset olen saanut hoitaa kyllä yksin,eipä ole häntä huolestuttanut lasten ongelmat koulussa, ei ole käyttänyt lääkärissä, jos olleet kipeitä niin se olen minä joka olen ollut pois töistä, nyt kun lapset aikuis iässä niin arvaappas kenen puoleeen huolissaan kääntyvät.


      • skorppionitar*
        aloittaja kirjoitti:

        teillä muuten menee? onko kaksonen oikeasti kova puhumaan palturia? kykeneekö hoitamaan mitään arkiaskareita vai saatko yksinäsi kaikesta vastata?

        palturia puhuu, jos annan rahan johonkin ostokseen niin on minun vaadittava kuitti nähtäväkseni muuten pimittä loput rahat ja valehtelee maksaneen niin paljon, kaikkein ärsyttävin tapa on kun menee naapuriin istumaan ja puhuu meidän asioista siellä eikä aina niin toden peräisesti, itse kun en viitsi käydä naapurissa koska en välitä juoruista,


      • Jo on! :)
        skorppionitar* kirjoitti:

        palturia puhuu, jos annan rahan johonkin ostokseen niin on minun vaadittava kuitti nähtäväkseni muuten pimittä loput rahat ja valehtelee maksaneen niin paljon, kaikkein ärsyttävin tapa on kun menee naapuriin istumaan ja puhuu meidän asioista siellä eikä aina niin toden peräisesti, itse kun en viitsi käydä naapurissa koska en välitä juoruista,

        Sulla kaksosmies!!! Niimpä ovat sitten erilaisia kaksosmiehetkin... olen tuntenut pari kaksosmiestä erittäin hyvin elämäni aikana- toisen kanssa jo 10v yhdessä- eikä kumpainenkaan muistuta kertomaasi kuvatusta! Molemmat ovat aivan päinvastaisia tyyppejä kuin kertomasi esimerkki. t.kaksosen skorpionivaimo


    • sivusta vain seurannut

      pariskunnan, mies skorpioni, nainen kaksonen. Nainen menossa omia menojaan jatkuvasti, pettänyt ja valehdellut. Ollut öitä poissa, vaikka ovat naimisissa. Viikkokin kuluu kaksosnaiselta kevyesti teillä tietymättömillä. Onneksi ei ole lapsia. Kaksonen kuitenkin itsekäs ja itserakas persoona. Huh mikä suhde.

    • 0411

      Aikoinaan olin reilun vuoden verran kaksosmiehen kanssa ja enpä menisi kyllä suosittelemaan. Kaksonen on äärettömän ailahtelevainen ja oikukas luonne. Ja koska skopu on itsekin aika oikuttelija, niin kyllä mun mielestä skopulle sopii paremmin joku tasainen ja rauhallinen merkki kuten härkä tai neitsyt.

      Mutta kaksonen oli siis ainakin mun makuuni ihan liian arvaamaton ja jotenkin rasittava. Koko ajan oli hirveä häslinki päällä ja jos ei ollut häslinkiä niin sitten kaksonen vaan mökötti ja oli omissa oloissaan.

      • aloittaja

        Itse olen ollut neljä vuotta neitsyen kanssa ja olen lopen uupunut.. Ainaista narinaa ja valitusta, ei mitään lämpöä miehessä ennenkuin olen totaalisen uupunut enkä kykene enää olemaan hänen lähellään,,sitten kyllä tungetaan ihoon kiinni..

        Olen useasti kuullut että kaksonen ei sovi skopulle. Uteliasuuttani halusin tietää onko lainkaan "onnellisia" tarinoita.. Kiinalaiset merkkimme (puhveli ja sika) kuitenkin sopisivat yhteen..


    • onnellinen skorpioni

      Anna mennä vaan! Kaksonen on ihanan rauhallinen ja luotettava ja hyvä vastapaino meidän tulisille luonteille. Skorpparit ovat tulisia ja kaksonen on onnellinen päästessään nauttimaan skorpparin kokeilunhalusta ja intohimosta. Kymmenen vuotta on takana Kaksosmiehen kanssa ja ihanaa on ollut. En voisi kuvitellakkaan, että han valehtelisi, mutta on varmasti olemassa "mätiä" yksilöitä, jotka pilaavat merkin maineen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2368
    2. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      182
      2038
    3. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      45
      2007
    4. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      30
      1718
    5. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1663
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      165
      1374
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      191
      1302
    8. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      25
      1186
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      992
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      80
      991
    Aihe