humala

miten saan humalan juurtumaan karulle mökin tontille tähän aikaan vuodesta
4743
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos ihan selvänä kaivat pienen kuopan ja sinne multaa ja humalan juurakon sinne,kyllä se keväällä alkaa kiertämään vauhdilla jotain keppiä ylöspäin....aivan kuin olisi humalassa ;)

Äänestä

on maassa puolimetriä pitkä juuri kaupan multaa ympärillä iso kiitos ku hevone

Äänestä

hei,
löytyykö keneltäkään Oulun läheltä ylimääräisiä humalanjuurakoita edullisesti, puutarhalla niin kalliita, että eläkeläisen kukkarossa ei eurot riitä niiden maksamiseen.
t. kerttumaria

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihan selvä mökkiläinen kirjoitti:

miten saan humalan juurtumaan karulle mökin tontille tähän aikaan vuodesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu