Sali ammottaa tyhjyyttään!

Yleltä tulee suorana kuvaa välikysymyskeskustelusta eikä edes oppositio istu salissa!
3170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onhan tuo törkeää, kun YLE lähettää kaivattua kuvaa eduskunnasta ja yhteisestä päätöksenteosta, niin ei viitsitä tulla edes saliin.

Äänestä
  • säätää omista työehdoistaan ja omista palkoistaan (3 viisaan eduskunnan valitseman toimesta). Ei ole ketään valvomassa ja kansan sanaa ei tarvitse pelätä.

    Äänestä

mites jos oppositio ois salissa ja hallitusta ei näkyis missään ??
Nyt kato on perjantai...jengi on jo menossa kotia!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Demagogi kirjoitti:

Yleltä tulee suorana kuvaa välikysymyskeskustelusta eikä edes oppositio istu salissa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu