Vahvistettu, Hanoi lämppää Motörheadia Suomen keikoilla. Hienoa ketkä pääsevät näkemään, kaksi loistavaa bändiä samalla iskulla.
Kesäisellä Seinäjoen vierailulla Lemmy kehui suomalaista rockmusiikkia. Ja haastattelussa mainitsi Albert Järvisen ja Hanoi Rocksin kun häneltä kysyttiin mistä suomalaisesta artistista/bändistä hän erityisesti pitää.
http://viihde.mtv3.fi/uutiset/musiikki.shtml/567244?hanoi_rocks
Hanoi & Motörhead
9
1432
Vastaukset
- AARRGHH
Joku v*tun Hanoi lämppäämässä legendaarista Motörheadia. Päivä meni vituiksi stana.
- tuollaisen
k...pään päivä menee pilalle on erittäin hyvä asia,muuten, hanoi rocks on yksi tämän hetken kuumimpia rock'n'roll bändejä maailmassa.
- metalhead68
tuollaisen kirjoitti:
k...pään päivä menee pilalle on erittäin hyvä asia,muuten, hanoi rocks on yksi tämän hetken kuumimpia rock'n'roll bändejä maailmassa.
Ei helvetti, onko tää todella totta??!!
Hanoi lämppäriksi. Todella paska homma. - Moottoripää-.
metalhead68 kirjoitti:
Ei helvetti, onko tää todella totta??!!
Hanoi lämppäriksi. Todella paska homma.Lemyllä on paljon parempi musiikkimaku kuin sinulla, putkiaivo!
"Lemmy Kilmisterin johtama Motörhead on valinnut Suomen-keikkojen lämmittelijäkseen Hanoi Rocksin.
Motörheadin ja Hanoin ystävyys juontaa juurensa jo 1980-luvun alkupuolelle, jolloin bändit soittivat kimppakeikkoja."
Mtv3 uutiset - Putkiaivo :)
Moottoripää-. kirjoitti:
Lemyllä on paljon parempi musiikkimaku kuin sinulla, putkiaivo!
"Lemmy Kilmisterin johtama Motörhead on valinnut Suomen-keikkojen lämmittelijäkseen Hanoi Rocksin.
Motörheadin ja Hanoin ystävyys juontaa juurensa jo 1980-luvun alkupuolelle, jolloin bändit soittivat kimppakeikkoja."
Mtv3 uutisetPutkiaivo :)
- dellistä
Putkiaivo :) kirjoitti:
Putkiaivo :)
Ah, hanoi tulee lämmääpään Motöriä
- haittaa...
keikoille on katsos ikäraja.
- diuhtis87
HIENOA!
vihdoin Hanoi tulee trelle sellaisena päivänä että minäkin pääsen :P ja vielä tuohon ihan parin sadan metrin päähän esiintymään!
..nyt vaan repimään ja säästämään rahoja nopeesti :P - tyhmää
Mistä tuonne Hanoin/Mötörheadin keikalle Trelle voi lipun ostaa? Yritin lippupalvelun kautta hakua,
mutta jostain syystä sieltä ei koko tapahtumaa muka
edes löydy.? o.O
Iso Kiitos jo etukäteen!
:]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1496401
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k253816Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1282991- 412780
- 512776
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262126Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2711958Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt511888- 291686
- 351660