en taas vähään aikaan hipaisekkaan tähän merkkiin. Vaikka tota myy, niin ei sitä kukaan huoli hinnalla millään.. ymmärän. P.s Kyseessä 2.0 gti -94... mallia en edes tahdo muistella. Löytyykö muita ruosteen ystävää?
Kun tosta eroon pääsen niin....
Lepo
7904
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitä yrität kertoa? Selventäisitkö, kun promillesi laskevat ajokuntotasolle?!
Jos et satu patapää tajuamaan niin tuo kone sattuu olemaan aikaansa edellä. Ilmeisesti nyt puhutaan 150 hp:n 2,0 litrasesta, joka pärjää vielä nykyäänkin uusille vastaaville teho/kulutus suhteessa. Kun sulla on auton vm vielä ollut 94, niin paino on ollut aika alhaalla ja sitä myöten suorituskyky on olltu varmasti parempi kuin millään nykyajan kaksilitraisella.
Jos ruoste on vaivannu, niin kato poika peiliin. Johan se nyt järkikin sanoo että tuon ikäisessä tarvitaan jälkeenpäin tehtyä ruosteenestokäsittelyä.
Se oli myös aikaansa edellä siinä että levisi aivan liian aikaisin. Liikkuva poliisi käytti A-mallin Vectra 2.0 16 venasta aikoinaan 90-luvun puolivälissä partioinnissa. Tuttu poliisi liikkuvista kertoi koneen yläkerran pamahtaneen 150 tkm:ssa ja alakerran 250 tkm:ssa kilometrissä. Käyttävät muuten nykyään siviiliautoina S/V 40 T4 Volvoja partioinnissa. tämä vinkkinä. Ja lopuksi: Opel on ulostetta.
Mistäköhän luulet että liikkuvat on alunperin valinnut kyseisen vekottimen partiointiin. Veikkaampa että yksi syy on sen kulkupuoli. Kaksilitraisista vapareista ei juuri siihen aikaan varmaan nopeampaan löytynyt. Siihen että sun jollain tutulla on moottori mennyt autosta, niin empä siitä mitään suuria johtopäätöksiä vetäisi. Tiedän kuule kokemuksesta senkin että tuollaisessa käytössä koineita ei ajossa juuri säästellä.
No jos mullakin kone kolisee ja helmat katoo silmissä niin onhan siinä jotain vikaa... Ei muilla merkeillä ole tota vikaa niin laajasti kuin ooopppppeeeeelissa.
Kannattaa juttuja sepitellessään ottaa edes hiukan selvää, ettei sepitys paljastuisi heti... Opelilla oli aina GSi, ei GTI. Mallia et tahdo edes muistella, et siis muista autosi mallia muistelematta?
Otappa apina selvää asioista ja vikise vasta sitten... mulla sattuu olemaan itselläni -93 gt ooppeli jonka hävitän heti kun tarpeks sokean ostajan löydän...niin ja mielellään kuuron...