Virolaiselle miellyttävyys on nuoleskelemista

4378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja venäläistä miestä arvostetaan sen mukaan miten hän kohtelee vaimoaan ja lapsiaan.

Mihen arvo nousee jos hänellä on kaunis ja hyvinpuettu vaimo.

Nainen taas ylikorostaa itseään miehensä vuoksi,
menemällä maitokauppaan, ei tuulipuvussa, vaan parhaissa mahdollisissa vaatteissaan ja korkokengissä.

Äänestä
  • Pakko on sen verran sanoa tähän et vuosien varrella mitä täällä itä-suomen kaupungissa on katukuvassa ja kaupois noita idänpuolelta tulleita turisteja katellut näin nais näkökulmasta(lievää vihreyttäkin)niin ne on usein kyllä olleet tosi kauniita ja hienostipukeutuneita todella muotitietoisia.Ja osasyynä varmasti omaavat ylpeyden jollaista ei täällä ihmisillä ole!Täällähän katotaan kateellisina suomalaista kanssa sisartakin jos on laittautunut nätiksi esim.lapsen kanssa puistoon mentäessä.(silläkö mitataan äitiys jos esim on tuulipuvussa niin ollaan muka parempia?)Meillä isäntä on niiiin tyytyväinen,kun jaksan panostaa vieläkin itseeni vaikka äiti olenkin!

    Äänestä

  • Naiset osaa kyllä pukeutua kirjoitti:

    Pakko on sen verran sanoa tähän et vuosien varrella mitä täällä itä-suomen kaupungissa on katukuvassa ja kaupois noita idänpuolelta tulleita turisteja katellut näin nais näkökulmasta(lievää vihreyttäkin)niin ne on usein kyllä olleet tosi kauniita ja hienostipukeutuneita todella muotitietoisia.Ja osasyynä varmasti omaavat ylpeyden jollaista ei täällä ihmisillä ole!Täällähän katotaan kateellisina suomalaista kanssa sisartakin jos on laittautunut nätiksi esim.lapsen kanssa puistoon mentäessä.(silläkö mitataan äitiys jos esim on tuulipuvussa niin ollaan muka parempia?)Meillä isäntä on niiiin tyytyväinen,kun jaksan panostaa vieläkin itseeni vaikka äiti olenkin!

    jotka ovat Virossa tai Venäjällä kaduilla myymässä ties mitä liinoja sun muita? Ovatko hekin kauniita ja hyvinpukeutuvia? Väitän, että joka maassa on niitä hyvinpukeutuvia ja itseään hoitavia sekä niitä, jotka eivät välitä ulkonäöstään niin paljoa.

    Tiedän senkin, että esim. Venäjällä nainen ei saa itse kantaa matkalaukkuaan. Se on loukkaus miehille. Joten miehetkin ovat kohteliaampia siellä.

    Äänestä

  • ne naiset, kirjoitti:

    jotka ovat Virossa tai Venäjällä kaduilla myymässä ties mitä liinoja sun muita? Ovatko hekin kauniita ja hyvinpukeutuvia? Väitän, että joka maassa on niitä hyvinpukeutuvia ja itseään hoitavia sekä niitä, jotka eivät välitä ulkonäöstään niin paljoa.

    Tiedän senkin, että esim. Venäjällä nainen ei saa itse kantaa matkalaukkuaan. Se on loukkaus miehille. Joten miehetkin ovat kohteliaampia siellä.

    Näiden miesten tapojen takia on varmasti nämä monet tuttuni vaihtaneet suomalaiset miehet omasta maastaan tulleisiin. Miestenkin kannattaisi ottaa oppia virolaisilta ja venäläisiltä miehiltä.

    Haluan kuitenkin itse esim. valita huulipunani värin. Venäjällä mies valitsee naisen huulipunan värin parista vaihtoehdosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


omilla ehdoilla vaan kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1442184

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu