mulla oli keskenmeno viikko sitte rv.17.ja nyt kai vasta sitten aletaan tutkimaan et mistäköhän se vois johtua.en oikein usko et ne saa mitään selville.verikokeita otettiin jo yx satsi en viikolla toinen.onko ketään jolla ois selvinny mistä keskenmenot ovat johtuneet?minkalaisista asioista?mulla oli sikiö ollu kuolleena kohdussa noin viikon.mä tunsin yx päivä ku olin justiin syömässä,et mahassa tuntu ku ois saanu perättäisiä sähköiskuja,sillee nopeessa tahdissa.piti mennä oikein pitkälleen.silloin mä arvelisin että pieni sydän lakkasi lyömästä.ja alushousuihin oli tullu vain yksi tippa verta.sinä hetkenä en kyl osannu ajatella et se meni kesken just sillon.
kolmas keskenmeno
aletaanko jo tutkimaan mist...
2597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ensinnäkin pahoitteluni! Kertoisin mun omasta tilanteesta. Aloimme mieheni kanssa yrittämään lasta vuonna 2000. Ensimmäisen lapsen saimme vuonna 2005. Tähän väliin mahtuu kahdeksan keskenmenoa. Luulimme että meilläkin aletaan tutkimaan kolmen jälkeen että mistä johtuu toistuvat keskenmenot, mutta mutta.. Lääkäri totesi minulle todella tylysti että sinulla on LIIAN VÄHÄN keskenmenoja! No, päätimme antaa asian olla, kyllä lapsi tulee jos tulee. Itsellä vain vaivasi todella paljon että missä on vika. Henkisesti olin niin väsynyt etten jaksanut vaatia oikeuksiani. Ensimmäisen lapsen jälkeen meillä on ollut vielä kolme keskenmenoa ja nyt olen raskaana taas. Toivon että tämä kestää loppuun asti.
Toivottavasti sinulla aletaan tutkia mistä johtuvat ja muista pysyä lujana, jos asettuvat vasta hankaan. Ja tsemppiä tulevaisuuteen! =)
kolmekin km,tuntuu ett koville ottaa.miten olet jaksanut entäs suhde?minäkin todella vielä haluaisin lapsen,ei oo lapsia ennestään oon 38v.aattelin jo luovuttaa mut jaksaiskohan sitä vielä?nyt tämä viiminen oisi ollu tyttö.ensimmäinen ois ollu poika.keskimmäisestä ei tiiä ku meni rv.7 5.pelko on aina kova,joka raskaudessa.en mä taida alkaa käyttää ehkäsyä.pitäs olla tressaamatta asiasta antaa tulla jos on tullakseen.mun mies aina sanoo niin