RJ45 adapteri RJ11

Nyt tuli sellainen pulma kun virittelin nettiä, että taloon tulee RJ45 liitin ja langattomaan tukiasemaan pitäisi saada puhelinpistoke kiinni. Onko olemassa adapteria, että saadaan rj45 muunnettua puhelinpistokkeeksi?
33550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mahdollista. Kyllä puhelinliitäntä täytyy talossa olla. Jos kyseessä on uudehko talo, puhelinliitäntä voi olla sähkökaapissa, josta laajakaistayhteyden voi jakaa eri huoneisiin.

Äänestä

  • ...... kirjoitti:

    Eiköstäs uusissa taloissa ole juurikin RJ45 kaikki liitennät eikä RJ11 enään käytetä. Modeemit jne... laitteet sit kytketään http://www.damovo.co.uk/damovodirect/ProductImages/RJ45RJ11LineCordTSRG-103105-3000.jpg tuomoisella kaapelilla.

    Noita saa ihan sähköliikkeestä jne...

    Kytkin A-Link RR24AP langattomaan adsl tukiasemaan rj45 liittimen ykkösporttiin ja tietokoneeni kakkosporttiin ja internet toimii normaalisti koneessa. Voinko saada myös langattoman verkon toimimaan, kun tällä hetkellä se on vain paikallinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jannelai kirjoitti:

Nyt tuli sellainen pulma kun virittelin nettiä, että taloon tulee RJ45 liitin ja langattomaan tukiasemaan pitäisi saada puhelinpistoke kiinni. Onko olemassa adapteria, että saadaan rj45 muunnettua puhelinpistokkeeksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu