Heinäluoma tyrmäsi

Katsoitteko eilen televisiosta, kun Eero tyrmäsi Benin ja missä oli Katainen. OLIKO KATAINEN LÄMPIÖSSÄ OIKOMASSA JAKAUSTAAN VAI MIKSI EI OSALLISTUNUT KESKUSTELUUN.
5241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Katainen on pelkuri. Samoin Tujunen. Kokoomusreppanoita.

Äänestä
  • tyrmäsi, katsoin ohjelman enkä huomannut.

    Äänestä

  • miten, kirjoitti:

    tyrmäsi, katsoin ohjelman enkä huomannut.

    Heinäluoma kertoi mm. sen, että Katainen oli luvannut valtion korvaavan koko sen osuuden, mikä menee palkankorotusten yleisen linjan yli. Katainen kiisti luvanneesta tällaista, vaikka siitä on mustaa valkoisella. Ben oli ihan äimän käkenä tämän faktan edessä.

    Ben ei myöskään ymmärtänyt tai tiennyt sitä, että jo edellinen hallitus oli panostanut voimakkaasti kuntarahoitukseen hoitoalan ongelmien ratkaisemiseksi Kumpas-ohjelmalla. Ben väitti Kokoomuksen toimintaa historialliseksi avaukseksi, minkä Heinäluoma tyrmäsi kertomalla Benille ilmeisesti kokonaan uuden asian. Ei puna-Ben kyennyt tähän mitenkään vastaamaan.

    Tässä siis vain pari esimerkkiä. Taisit olla ohjelman aikana enemmän siellä jääkaapin puolella, kun et tällaista havainnut. Lisäksi koko ohjelman aikana Ben oli altavastaajana, kun toimittajakin joutui muistuttamaan häntä asiassa pysymisessä. Ohjelmassa sekä Tehyn että Kepun edustaja olivat kaiken aikaa samoilla linoilla kuin Heinäluoma.

    Äänestä

Heinäluoma lokkeilee Tehyn kaljakasseilla.

Äänestä

Heinäluoma on tosiaan entisensä!Niin ylimielinen ja muka hoitajien puolella.Tässä jutussa hän näki hetkensä.Siksi tästä on tullutkin tälläinen soppa.Hoitajat ovat kyllä aika tyhmiä kun suostuvat politiikan pelinappuloiksi.Eduskunnassa punaiset puserot tuen merkkinä,ei hyvä.Ben on fiksu,hän ei ärsyyntynyt Heinäluoman ivailusta joka kohdistui ihan henk.koht.Benin persoonaan.Fiksu katsoja kyllä huomaa missa mennään ja mikä on pelin henki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Malinen kirjoitti:

Katsoitteko eilen televisiosta, kun Eero tyrmäsi Benin ja missä oli Katainen. OLIKO KATAINEN LÄMPIÖSSÄ OIKOMASSA JAKAUSTAAN VAI MIKSI EI OSALLISTUNUT KESKUSTELUUN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu