50% lisää

köyhille,ettei tulla takapihoille.
188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos köyhillä olisi 50%, enemmän rahaa. Mitä tapahtuisi? Kaikkinaiseen turhuuteen menisivät nuo rahat. Joku ostaisi ihan älyttömästi kaikenlaisia herkkuja. Mahansa kipeäksi vain saisivat mokomasta mässäilystä. Sitten sitä juostaisi terveysasemille hoitoa saamaan. Häiritsemään törkeästi, alipalkattua
hoitohenkilökuntaa. Kyllä se ärsyttäisi sitten noita
kelpo kansalaisia jotka hammasta purren veronsa koittaa maksaa pienistä palkoista. Mistä kotoisin sekin olisi, että köyhä (ent.) tulisi joka nurkalla onnetonta vastaan leveästi hymyillen. Ei perhana ei tuota kestäisi Erkkikään. Puhumattakaan
muista nuhteettomista lajitovereista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rahaa kirjoitti:

köyhille,ettei tulla takapihoille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu