asiaa tänne

cenu

Kaikenlaisia keskenkasvusia pellejä käy täällä haukkumassa liiga-kärki pelicansia ,noh se on se kateus sellasta ,mutta jos jollakin toisen joukkueen kannattajalla on rakentavan keskustelun aineiksia niin tähän ketjuun sitten vaan

12

934

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MMJKLMS

      MATIAS LOPPI-VILI SOPANEN-MARKO JANTUNEN ON LIIGAN PARAS KETJU
      KAKKOSENA IFK GUOLLA-PETRELL-KUHTA....
      ITTE JOS PELAISIN NIIN MATIAS LOPPI-TYYLISENÄ LAITURINA MAILA OIKEA MM ÄSSIEN PAIDASSA JA TSEKKITYYLISENÄ SENTTERINA LAHDESSA < PELICANS-TPS 6-5.KOLME MAALIA..JA PAKKINA

    • noooh

      odotellaan kevättä ja katsellaan sitä sarjataulukkoa sitten uudestaan.

      • cenu

        just tollasta paskaa en tähän ketjuun halua kiitos, muistaakseni puhuin rakentavista aiheista mutta se tuskin onnistuu täällä


    • hjjj

      viime kaudella tipuitte mutta nyt tiputte jumboiksi.

      • Tänä kautena paras sijoitus

        Taidat olla Jokerifani? Kärppäfanit eivät alennu koskaan tuolle tasolle pelle! Ottaako pattiin POIIIIIIKA? Kasva vähän vielä luuseri!


    • Piipityksesi saa joskus jopa hiiret pelokkaiksi. Yökastelijahan sinä olet.

      • SM-liigaa....

        SavoRULES alias Jussi Pesonen, Savonlinna! Varmaan olisi ihan terveytesi kannalta parasta pysyä siellä Mestis-palstalla. Olet niin onneton luuseri, ettei susta ole vastusta missään eikä kellekään. On vain ajan kysymys koska jäät jonkun ulottuville ja sitten ei äiti-huudot auta. Rulle sä olet sairas!


    • Hokimän

      Pelikaanien menestys oli ennakoitavissa.Lahdessa
      on tehty hyvää työtä,mikä nähtiin jo viime keväänä A-nuorten mestaruutena.Joukkue on tiivis ja taitava,millä on vielä ns.voittava maalivahti.
      Kapellimestarina koutsi,joka jonkun mielestä
      oli entinen suuruus,mutta osaakin homman edelleen.

      • cenu

        täsmälleen näin,lahdessa tehdään juniori tasolla hyvää työtä ja kaikki jotka seuraavat jääkiekkoa (seurannalla tarkotan muutakun palstoilla uhoomista )tajuavat että pelikaanien menestys ei ole todellakaan yllätys ja niille terkkuja jotka lässyttävät vuodesta toiseen tota kulunutta fraasia että "katellaa sit keväällä sitä sarjataulukkoa "että sitä taulukkoa pitäs tuijottaa mielummin nyt kun keväällä se voi olla hiukka myöhästä =)


      • mmjklms
        cenu kirjoitti:

        täsmälleen näin,lahdessa tehdään juniori tasolla hyvää työtä ja kaikki jotka seuraavat jääkiekkoa (seurannalla tarkotan muutakun palstoilla uhoomista )tajuavat että pelikaanien menestys ei ole todellakaan yllätys ja niille terkkuja jotka lässyttävät vuodesta toiseen tota kulunutta fraasia että "katellaa sit keväällä sitä sarjataulukkoa "että sitä taulukkoa pitäs tuijottaa mielummin nyt kun keväällä se voi olla hiukka myöhästä =)

        Matias loppi on sellainen kaveri joka sopisi a-maajoukkueeseen..Jos itte pelais kiekkoa niin mm Lahdessa ja Hämeenlinnassa ja TAMPEREELLA.


    • Rakentavan keskustelun aineksia.

      • qwertyuiopåäölkjhgfdsazxcvb...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe