Tyhjäkäynnillä ja kaupunkiajossa viisari on pari milliä keskiviivan yläpuolella ja kiihdytyksissä nousee vielä vähän (2/3:aan mittarin asteikolla), ei kuitenkaan punaiselle. Onko tämä normaalia?
Kaikki nesteet ok, uusi kannentiiviste ja vesipumppu. Flektit käynnistyvät yhtä aikaa, pitäisikö toisen käynnistyä aikaisemmin?
Kaikki nesteet ok, uusi kannentiiviste ja vesipumppu. Flektit käynnistyvät yhtä aikaa, pitäisikö toisen käynnistyä aikaisemmin?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onko autossa 1,1 vai 1,4 moottori?
Mikä vuosimalli?
ajetttu 82tkm
Mulla on 1,1 koneella, mutta eihän siinä edes ole lämpötilalle muuta kuin merkkivalo.
Ostaessani autoa sanoi myyjä, että 1,1 koneissa ei ole 1,4 koneisten ongelmaa kannentiivisteen kanssa. Mahtaisiko liittyä ko. ongelmaan lämmönnousu?
Mielestäni normaali kiihdyttely ei kaiken ollessa kunnossa kerkeä vaikuttamaan moottorin lämpömittariin asti.
Ihna lämpö on kun toinen mies kohtaa toisen, koskettaa. Se on rakkauden lämpöä.