kaniniini

Jarmo5

tänään kaniniinini lupasi että on kiltisti loppuvuoden jotta saa paljon lahjoja. älkää kertoko hänelle mutta ostin pussin porkkanoi! :)

eikö olekkin hyvä lahjaidea!?

kaniniinini on päässyt vähän pulleaksi joten laitoin sen laihikselle. se oli sinällään aika hankalaa sillä hän ei juuri ole muuta syönyt kuin kasviksia tähän asti. kevennä siitä sitten ruokavaliota heh heh! "puoli kiloa päivässä!"

Kaniinini kertoi ettei pidä laihiksesta ja että hänestä on kamalaa että vatsamakkarat sulavat silmissä. kai se on se luontainen vaisto noilla kaniniineilla että talvea varten keräävät läskiä. pysyvät sitten lämpimänä.

toista se on kaniniininini kanssa sillä hän saa asua lämpimässä. kiitos ja palataaan taas asiaan!

1

302

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä vaan

      hauskaa :D toivottavasti kanisi viihtyy :D tule käymään muuten virtuaalisivullani jos kerkeet! siellä ei ole kaneja, mutta marsuja ja muita löytyy! jos tahdot kanin hoitsuksi, voin lisätä! :D toivottavasti kanisi tykkää paljon porkkanoista. pidän salaisuuden, en kerro :D xD

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      83
      3462
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1544
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      5
      1322
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1206
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      47
      856
    6. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      852
    7. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      33
      792
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      790
    9. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      754
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      727
    Aihe