Keiltä artisteilta odotat uutta levyä? milloin tulossa jne.?!
Keiltä artisteilta?
KYSYJÄ TUNTEMATON
382586
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
ainakin mattilan annelta
mattilan levy tulee lokakuussa, mut enemmän ootan soidinmäen levyä :)
eli lady paula koivuniemi "timantti", oisko ollut marraskuu... ja toinen, nuorempi laulaja, tommi soidinmäki "ota minut", ja levy tulee lokakuun lopulla!
eikös Anna E:ltakin ole tulossa? varmaan hyvää musaa taas.
itse odotan mikko mäkeläisen ja tommi soidinmäen uusia levyjä! naisista anna eriksonin tuotantoa myös odotan!
itse odotan Saija Tuupasen, Kari Tapion, Tommi Soidinmäen, Anne Mattilan ja Taikakuun levyjä, milloin sitten tulevatkaan...
Fanitan ehkä näistä eniten kuitenkin Taikakuuta ja Soidinmäkeä, koska heidän kaikki levyt
omistan!
Tuupasen Saijalta odottelen erityisesti uutta musaa, samoin Soidinmäen Tommilta ja Jarin Albumia, tottahan toki.
Minä odottelen kahden suosikkini cd:tä, eli Kansan Tapsaa ja Soidinmäen Tommia. He ovat mielestäni ylitse muiden ja piste.
huippuiskelmälaulajia ei ole tänä päivänä monta, keiden levyjä haluiaisi ostella. levyjä tehdään, mutta missä tasokkuus! itse pidän seuraavista levyartisteista: laura voutilainen, eija kantola, jari sillanpää, kari tapio, anna eriksson, tommi soidinmäki, katri helena ja (yö), jotka kaikki tekevät tyylikästä nykypäivän musiikkia! Soittimet ovat aitoja, ja laulajat upeita tulkitsijoita!
levyt ulos, joten en nyt odota keltään tällä erää. Hienoa olisi jos suosikkini voisivat taas levyttää ensi kevääksi- Monien levyjä en viitsi ostaa, mieluummin lainaan kirjastosta, ja jos joku kolahtaa, niin sitten ostan!
Hieno levy onkin, ostin sen konsertista Hämeenlinnassa.
Uutta levyä odotan Tapani Kansalta, Marionilta, Arja Korisevalta, Tommi Soidinmäeltä ja Eija Kantolalta,.
Elättelen toivetta, josko Kari Tapio levyttäisi hengellisiä lauluja...uusi joululevy ensi vuoden jouluksi olisi myös tervetullut...
Saija Tuupanen ja Saska Helmikalliolta, toivottavasti ilmestyy pian...
joukkoon CHARLIES yhtyeen, toivottavasti levyltä löytyy myös Maailman upein nainen...
Saija Tuupasen ihailijana odottelen kuumeisesti, että milloinkahan pääsen kuuntelemaan uutta levyä, onko tietoa?
Kuulin tuttavalta (joka oli kuullut jossain joltain, joka taas oli kuullut joltain jne..huhupuheita siis..) että Janne Raappanalta olisi tulossa soololevy vielä tämän vuoden puolella? siitä ei ole tietoa, onko levy iskelmää vai jotakin muuta. Tätä levyä kuitenkin odotan KOVASTI sikäli mikäli sellainen on oikeasti tulossa! Koska Janne on ihana ja sillä on superihana ääni.. =)
Jari Sillanpään albumilta (jonka nimi on nokkelasti Albumi) on jo kuultu maistiaisia syksyn konserteissa. Odotan malttamattomana levyn ilmestymistä, maistiaiset ainakin lupaavat hyvää. Levy on ilmeisesti tulossa ensi vuoden alkupuolella, ehkä helmikuussa. Alunperin sen piti ilmestyä jo syyskuussa 2007, mutta muutama kappale kuulema vielä puuttuu.
odotan odotan
Tapani Kansalta odotan uutta levyä innolla. Toivottavasti viimeistään ensivuonna sellaineen ilmestyy. Tai en mä pistä pahakseni vaikka niitä ilmestyisi samantien parikin kappaletta. Esim. joku uusi iskelmälevy ja joululevy.
olis kiva ylläri
joululevykin paikallaan
Juha Metsäperän levyä, mutta taitaa ilmestyä vasta kevätpuolella.
Mä olen tykännyt kaikista yölinnun levyistä. Ne vaan tekee niin hyvä musaa, joka napsahtaa minuun. Lisäksi olen odotellut, josko Saija Tuupaselta tulisi uusi levy, sillä entiset olen jo kuunnellut lähes puhki!
Minä puolestani odotan Tommi Soidinmäen uutta "Ota minut" levyä, Tommin aikaisemmat levyt olleet myös hyviä!
Tommilta ja Saija Tuupaselta tuli joskus joku biisi, jonka he esittivät yhdessä ja kyllä kuullosti hienolta. Heidän molempien uusi alevyä odottelen niin innolla!
lyhennetty sana ale-levystä(kö)?
Hups, siihen tupsahti kirjoitusvirhe!
eija kantola
tommi soidinmäki
anne mattila
taikakuu
uutta pitkäsoittoa Arja Koriseva, Tommi Soidinmäki, Eija Kantola, Paula Koiuvniemi, Jari Sillanpäältä, Mattila Anne, Eriksson Anna,
Tulisipa sellainen kokoelmalevy, jossa eri miesartistit esittäisivät er naisartistien kanssa duettoja.
vielä....
Odotan levyä Janne Raappanalta.
Ihanata sain juuri uusimman Lauri Tähkä ja Elonkerjuu levyn käteeni ja sitä tässä kuuntelen. Odotan vielä Anna Erikssonilta ja Tommi Soidinmäeltä uutta levyä... itsekin kun nuori olen tykkään kuunnella nuorekasta tämän päivän musiikkia!
Muutama täällä on maininnut odottavansa Arja Korisevalta uutta levyä. Arjalta on jo ilmestynyt uusi pitkäsoitto nimeltään "Kun Aika On". Löytyy jo kauppojen levyhyllyiltä, ainakin Jyväskylän Anttilasta.
Johan on tänä syksynä ilmestynyt saman nimisiä levyjä.Lasse Hoikka,T.T.Purontaka ja vielä Arja Korisevakin päästänyt cd:n "Kun aika on"!!!!!
Ototan kakelta uutta levyä, toivottavasti ilmestyy pian
minä puolestani odotan suosikeiltani taikakuulta ja tommi soidinmäeltä uutta levyä, samoin mattilan anne naisista on ihan jees!
Eija Kantola
Janne Raappana
Tommi Soidinmäki
Johanna Kurkela
Jari Sillanpää