22.WMR

voiko ladata

voiko wemari kakskakkosen paukkuja ladata ite? jos ei ni mikä ois paras mahollinen merkki teeri metälle?. PAINOTAN TUOTA ENSIMMÄISTÄ KYSYMYSTÄ!!!!!

4

642

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaapunnipoeka

      Aeka huttumaesta onnii reunakantoo männä lattoomaa. Kato nytte vaekka pienari hylssyvä. Ylleesin pienin keskisytytteene onnii 22Hornetti mihi suap sovinnolla hylsyjä. Meekäläesellä onnii pistool ja kiivväär Hornettina. Maestus varmaa sullekkii. Hornadya oovat kehuneet. Ee meekäläestä paljoo kiinnosta.

      • maistoo

        wiärälewoon hornettiit oullekkoo.

        hyi helewettöö huisoo tiänn ast sawooloone kalokkikukkoloitt.


    • hiekkalaatikolle

      eikä teerimettälle, ku tuommoisia kyselet.
      Ja ne parhaat (=tarkimmat?) paukut tarttee kokeilla sillä käytettävällä sohololla. Ei millään pahalla sano.

    • tietäjä idästä

      Ei voi ladata, mutta ovat senverran halpoja eittei ole niin väliäkään. Meinaan jos ajatellaan metsästyskäyttöä jossa panoksia ei kulu niin paljoa. Itse käyttänyt Winsun 40 grainin(2,59gramman)paukkuja ja ovat omassa aika tarkkoja tuonne 120-130m matkalle saakka. Kokeilemalla selviää!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6284
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3130
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    8. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      939
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe