Kenen talo se oli

joka tänään paloi Passinmäentiellä? Se rintamamiestalo, jonka seinään auot törmäsi.

Yksi tuttu nimittäin vuosien takaa asuu ko.tien varrella. Eihän vain hän, en kehtaa kysyä enkä soittaa.

Toivottavasti ei missään tapauksessa.
1837
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En tiedä kenen talo mutta keltainen puutalo jossa taitaa olla ruskeahkot nurkkalaudat.. Suurin piirtein tien puolivälissä, Karkusta mennessä vasemmalla puolella aivan tiessä kiinni se talo.. Seinää ja ullakko palaneet mutta ei muuten kovin pahasti. Törmääjäauto oli tummansininen bemari, joku 20v vanha, siitä palanut kattorakenteet täysin ja muutenkin osittain.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saturiia kirjoitti:

joka tänään paloi Passinmäentiellä? Se rintamamiestalo, jonka seinään auot törmäsi.

Yksi tuttu nimittäin vuosien takaa asuu ko.tien varrella. Eihän vain hän, en kehtaa kysyä enkä soittaa.

Toivottavasti ei missään tapauksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu