Pelaajia ei tule, koska maine on mennyt. Mahdollisuudet menestykseen ovat mitättömät ja halli puolityhjä. Taitoa ei joukkueesta löydy ja ketjukaverit on mestistasoa. Vaikka rahaakin olisi tarjota iso tukku, niin imua ei vain ole. TPS on nyt joutunut siihen kierteeseen, missä hyvistä pelaajista joudutaan maksamaan koko ajan enemmän. Tällä tahdilla Kalpa painaa parissa viikossa jo ohi sarjataulukossa.
Sutelan lupaukset ykkösketjusta voidaan siis nyt viimeistään heittä roskakoriin. Tänne ei saada kuin Johannes Alasia, Sinisaloja ja parhaat vuodet takana olevia Markku Hurmeita, joilla ei tee yhtään mitään. Me ollaan hävitty tää kausi ja kohta jo seuraavakin!
Sutelan lupaukset ykkösketjusta voidaan siis nyt viimeistään heittä roskakoriin. Tänne ei saada kuin Johannes Alasia, Sinisaloja ja parhaat vuodet takana olevia Markku Hurmeita, joilla ei tee yhtään mitään. Me ollaan hävitty tää kausi ja kohta jo seuraavakin!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Myöhaan herännytkin on lähtenyt liikkeelle. Mutta ei tepsi nyt kalpalle häviä, ainakaan täysissä vahvuuksissa. Ja pelaajakato johtuu siitä, että kun rahaa ei ole, kun nyt säästetään pari vuotta. Katos kun on liigassa muita joukkueita, jotka tarjoavat isomman rahanipun. Tälläkin hetkellä tepsillä on parin pelaajan kanssa neuvotteluja.
Jo spekuloi tänään , ettei uusia pelaajia tule . Kiitos SEPI ja ANSAS.
Jussi Leppäsyrjä siis spekuloi. Hänen ajatuksiaa nuo ovat. Ykkössentteri tulee varmasti. Ennemmin tai myöhemmin syksyn aikana.
Justin on jo ymmärtääkseni ollut Turussa muutaman päivän. Jätkä on kuitenkin niin puolikuntoinen ettei ole hyötyä tepsille tämän lopun parin viikon aikana. Eikös se lokakuun puolivälissä lähe ruottiin?
MUN SUOSIKKEJA TPS JA TUTO..MUTTA PITÄÄ ALKAA KANNATTAA TUTOA..ODOTAN INNOLLA LAUANTAIN HIFK-PELIÄ