TuTo vetelee lähes suvereenisti 5 maalia vastustajiensa verkkoon lähes pelissä kuin pelissä Mestiksessä. Mestiksestä ei vastusta tunnu löytyvän, joten liiga auki ja heti!! TuTo näytti jo parissa harkkamatsissa muutamalle liigajoukkueelle kaapin paikan, joten liekö vetälät menneet taas housuun liigahallituksella?
TuTo ON
KOVIN
4223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tässä vaiheessa runkosarjaa en alkaisi vielä huutelemaan, mutta pakkohan se on myöntää, että TuTo on pääosin "murskannut" vastustajansa tällä alkaneella kaudella. Ensi perjantaina tulee kyllä mielenkiintoinen ottelu urheilukanavalla, silloin kohtaavat Mestiksen tehokkaimmat ykköskentälliset, eli kyseessä on siis TuTo - KooKoo. Jos puolustus KooKoolla kestää, niin luvassa tiukka vääntö.
Ompas Turun suunnalla uho päällä! Toki hyvin on TuTo pelannut mitä nyt Jukureille ja muutamille muille hävinnyt,kausi on vasta alussa joten hivenen jäitä hattuun nii hyvä tulee! Jokainen meistä muistaa erään kärkijoukkueen uhon joka vuosi alusta asti ja loppupeleissä sitte luu käteen!Ja muistelen kateellisena sitä viime vuoden TuTon huikeaa voittoputkea josta ei sitten ratkaisupeleissä kuitenkaan ollut mitään hyötyä. Ps Mikkelistä löytyy ainakin vastusta jos ei muualta!
Kannattas rauhottuu siel Turun suunnal, kattoo sit ku kaus menny "vähän" pidemmälle. Tänää kyl mielenkiintoinen tv-peli TuTo - KooKoo, varmaa töllön ääressä sillo.
Kui siäl Tutoses nii pal nyt uhota? Kyl Tepsi kumminki viäl on Turkkuses ykkönen, vai kui o?
Tutolaise on vähän raappahoususi paskapuhujii syksyl ja sit kevääl jäi pää vetävä kätee. Mitä miält olla? Kommentei!