miten kaksi leijonaa sopii yhteen?

rahtaaja manu

Niin että miten kaksi leijona sopii yhteen? kummatkin yrittävät määrätä tosiaan ja yrittää ollaa suhteen **pomo** pitäisikö näiden opiskellea kompromissejen tekoa vai koittaa alista toinen tahtoonsa tai vuorotella aina määärääys valtaa?

4

2491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leijonatar

      Räiskettä, vauhtia ja sekametelisoppaa ... mutta niin elämänmakuista että tietää elävänsä joka solullaan jos leijona valitsee leijonakumppanin. Pointti on kuitenkin se, että leijonanainen haluaa miehen olevan vahvempi, joten kaiketi sillä urospuolisella kuitenkin jonkinmoinen ylivalta on.

      Heh, heh, kompromissit .... ai kaksi leijonaa vai, kompromissi -sanaa ei olisi keksittykään jos maailmassa olisi vain leijonia.

      Pomottamisella ei saa tahtoaan läpi leijonan kanssa (jos toinen on asiasta eri mieltä), vaan pikku kieroutta peliin ja esitä asiat niin että toinen leijona antaessaan periksi kokee tehneensä todella upean teon. Siis melkeinpä uroteon. Leijonat saa uhrautumaan (eli antamaan periksi) niin että siitä tehdään numero (=kiitetään, ihaillaan), tällöin leijona kokee säilyttävänsä pääroolin edelleen itsellään.

      Ps. Leijona leijona suhde on todella parisuhteen kaikilla vesillä seilaamista, mutta et taatusti koe vastaavaa elämänmakua muussa suhteessa.

      • Lionman35

        vallan mainiota tekstiä. Tuo käskytys meininki ei todellakaan toimi, pykii heti..tai siis tapahtuu totaalinen pysähdys. Pikku "kieroilu",hmm , itse kyllä käyttäisin asiasta termiä "kohteliaisuus", sanat voisitko, antaisitko etc. toimivat vallan mainiosti..se on se kasvojen menetys mitä nyt ei vaan saa tapahtua! Tuo sana kompromissi kyllä vähän vaivaa.... mutta se tarkoittanee jotain uutta missikisaa, eikö vain?


    • on pomo

      Eli tasavertaista suhdetta eivät kaksi leijonaa pysty rakentamaan. Mieheni oli leijona ja alisti minut täysin, leijonanaisen. Yksin jäätyäni vei muutaman vuoden, ennenkuin löysin itsessäni sen horoskooppien lupaaman "kutsujen kuningattaren".

    • two lions

      Jotkut leijonat ovat jopa rauhallisia lekottelijoita, joita pomottaminen ja määräily ei kiinnosta.

      Sit toi imartelu... miksi siitä tehdään niin numero? Itse ainakin leijonanaisena kaihdan imartelua, sillä saa minut parhaiten kaikkoamaan. :)

      Erään leijonamiehen kanssa olisin valmis vaikka mihin... rauhallisempaa kaveria saa hakea ja rauhallisuutta arvostan ylikaiken.

      Meissä leijonissakin on moneen junaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      82
      3263
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2955
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      53
      2212
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1655
    5. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1554
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      8
      1497
    7. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      22
      1418
    8. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1361
    9. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      35
      1325
    10. Olisitpa rakkaimpani

      Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras
      Tunteet
      6
      1288
    Aihe