tuossa tilasin aikaa sitte soneran kaapelin tuli motukka kaupanpäälle thomsonin joku wlan motti. mietin tässä vaa että kun ei netti skulaa valot vilkkuu ja teen ohjeiden mukaan Xp windoussin omistan. eikö tuo motukka samalla viisiin hae ip ja kaikki että tarvi juur mitää tehä kuhan kytkee vaan seinään?
kaapleimodeemi?
3
565
Vastaukset
- DNA mies
sinun ei pidä tehdä mitään muuta kuin kykeä modeemi seinää ja antennikaapeli modeemista pistokkeeseen ja jos ei ala toimia niin teeppä vikailmoitus soneralle jo tänään niin asentaja voi tulla peräti jo ensi viikolla käymään.
- maestr
on hyvin tärkeää konfata purkki oikeaksi, etenkin jos modeemin on laitettu arvoja jo liikkeessä, yleensä joitain arvoja joutuu muuttamaan itse jotta laajakaista toimii tai ei pätkisi.
- giga-antti
thomsonin kaapeli modeemit eivät ole hyviä, itselläni on sellaisesta karvas muisto.
miksi sonera antaa thomsonin, eikös sieltä ole aina tullut motorolan modeemi?
ei pitäisi mitään muuta kun modeemi seinään ja kaapelit kiinni niin homman pitäisi toimia, onhan sinulla koneessa domain ja host name määritykset?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.705913- 1225186
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.4343127Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s991556Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3611197- 291009
- 651001
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46916Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja109884Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52859