Ainut tapako ?!

Kokemuksia motoristijengien lainoista?


Kuulin huhua että motoristijengit lainaavat rahaa. Jos ei itse saapankista lainaa. Onko kellään kokemuksia motoristijengien lainoista?

Toki huomioon kannattanee ottaa se että takaisinmaksussa ei myöhästymisiä katsota kai yhtä lempeästi kuin pankilta tulevissa kirjekuorissa missä mustalla nätillä tekstillä lukee että : HUOMAUTUS..
3721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hmmmm.. olikohan leikkiä ihan alusta asti koko keskustelurimpsun aloitus ?! Tuli vaan mieleen, että juuri tämmöinen reitti ja lainansaantipaikka voisi olla ainut pelastus allekirjoittaneelle.. Eli nuorena kämmänyt isosti ja luottotiedot jne (JNE...) menneet ja pankeista tai mistään ei niin isoa könttää rahaa saa ulos että tästä montusta noustaisiin.. Pitäisi saada iso laina jostain yksityiseltä ja sillä hoitaa pois KAIKKI !! Sopia kuukausierä missä pystyy pysymään VARMASTI vaikka tulisi yllätyksiä matkan varrella ja sitten painaa hommia kuin apina ja jättää uudet hankinnat kaaaaauas tulevaisuuteen.. Prätkäjengien talleihinko lakki kourassa ?!!?

Äänestä
  • Lainan korko on sitten aika varmasti pankkikorkoa korkeampi. Jos kovin pieni kuukausierä, saattaa käydä niin, ettei velka lopu koskaan. Tosin tämä vain epäilys, ei ole kokemuksia heidän liiketoimistaan. Tuskin aivan laillista rahaa??

    Äänestä

  • tuleekin jokin este maksujen suorittamiselle, niin perinnän hoitaa "firman" 195cm 140kg karju pesismailalla! Ensimmäinen muistutus kohtalaiset ruhjevammat, toinen sairaalareissu ja kolmas asuinpaikkasi hautuumaa. Nämä jengit kyllä ottavat rahansa vaikka syöpäsairaalta mummoltasi tai vievät viimeisenkin leipämurun lapseltasi! Ammu itsesekin mieluummin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Allias kirjoitti:

Kokemuksia motoristijengien lainoista?


Kuulin huhua että motoristijengit lainaavat rahaa. Jos ei itse saapankista lainaa. Onko kellään kokemuksia motoristijengien lainoista?

Toki huomioon kannattanee ottaa se että takaisinmaksussa ei myöhästymisiä katsota kai yhtä lempeästi kuin pankilta tulevissa kirjekuorissa missä mustalla nätillä tekstillä lukee että : HUOMAUTUS..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu