CITYMARKET

Onko paikkansa pitävä juttu vai hurja huhu!Cittarissa n.kaksviikkoa sitten venäläis pariskunta kaapannut pienen vauvan kärryistä,vauva oli löytynyt heidän putkikassistaan?
133340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Toivottavasti pelkkä huhu!?!?

Äänestä

Tässä maailmassa on asiat menossa sekaisin. Suomen hallitus on hyvä esimerkki. Vääristä asioista säästetään. Tavalliset työtä tekevät joutuvat seuraavan neljän vuoden aikana tosi tiukoille. Kaikki nousee eli ruoka energiavero tulee ja autoilu kallistuu. SataMaito nostaa maidon hintaa 10 senttiä litralta ensi vuoden alussa. Tietysti ilmastomuutoksen ymmärtää jokainen ja sen vuoksi autoilukin kallistuu, mutta miksi meidän suomalaisten pitää maksaa siitä, koska esim. tuskin Venäjä, USA, Kiina, Intia ja kehitysmaat edes tekevät todellakaan niin eli vähentävät päästöjä.

Tämä äskeinen ei kuulunut tähän, mutta tuollainen lasten kaappaminen on järjetöntä. Kannattas venäläispariskunnan muuttaa pois täältä ennen kun joku ottaa ohjat omiin käsiinsä. Kauhistuttava tapaus jos vaan tosiaan pitää paikkansa.

Äänestä

ON VILLI HUHU JO USEAMMAN VIIKON TAKAA

Äänestä
  • Kaksiviikkoinen vauva olisi kuulemma kaapannut venäläispariskunnan putkikassin niiden kärrystä (=joku iso bemari). En tiedä pitääkö paikkansa. Mutta on villi huhu.

    Toinen kuultu versio on, että kaksiviikkoinen venäläispariskunta (just married) olis kaapannu jonkun vauvan putkikassin. Tämä putkikassi olis myöhemmin löytynyt vauvan kärrystä (Brio). Ja tämä olis tapahtunut Euromarketissa.
    On villi huhu tämäkin.

    Lisäksi kuiskitaan, että alaikäiset venäläiset (kaksiviikkoiset kaksoset) olis kaapannu putkikassin, jossa olis olu kärryt (ostoskäryt) ja tämä olis tapahtunu Sokoksessa.
    Aina vaan muuttuu meno villimmäksi. Ja huhut.

    HUH HUH!

    Äänestä

  • Luulija kirjoitti:

    Kaksiviikkoinen vauva olisi kuulemma kaapannut venäläispariskunnan putkikassin niiden kärrystä (=joku iso bemari). En tiedä pitääkö paikkansa. Mutta on villi huhu.

    Toinen kuultu versio on, että kaksiviikkoinen venäläispariskunta (just married) olis kaapannu jonkun vauvan putkikassin. Tämä putkikassi olis myöhemmin löytynyt vauvan kärrystä (Brio). Ja tämä olis tapahtunut Euromarketissa.
    On villi huhu tämäkin.

    Lisäksi kuiskitaan, että alaikäiset venäläiset (kaksiviikkoiset kaksoset) olis kaapannu putkikassin, jossa olis olu kärryt (ostoskäryt) ja tämä olis tapahtunu Sokoksessa.
    Aina vaan muuttuu meno villimmäksi. Ja huhut.

    HUH HUH!

    Kiitos sinulle tästä viestistä, sain oikeesti viikon parhaat naurut!!! Vesi aivan juoksi silmistä. Heh heh hee =)

    Äänestä

no varmasti tästä olisi ollut juttua lehdissä jos tällainen pitäisi paikkansa. Vähän järkee nyt hoi!!!

Äänestä
  • vENÄLÄISET YRITTI KAAPATA KOKO SUOMEN...
    SAIVAT EHKÄ NOIN 10% JA
    MUUTAMAN TUHAT SOTILASTA JA SIVIILIÄ....
    TÄMÄHÄN VIESTI EI OLE HUHU...

    Äänestä

Mä kuulin muuten saman version, mutta tapahtumapaikkana Prisma viime perjantaina... Taitaa olla sitä kuuluisaa liibalaabaa koko juttu!

Äänestä

Itse kuulin että Euromarketin kauppias oli kaapannut villin venäläispariskunnan tunkemalla ne vauvan kantokassiin Prismassa.Onko totta vai tapanko tietolähteeni?

Äänestä

Olen kuullut että Citymarketissa
Ei aivan pieni lapsi isän kanssa asioimassa.
Ryöstäjinä venäläiset naiset
Passi ym. olisi ollut jo valmiina lapselle.
Ryöstön esti kaupanovien lukitseminen heti isän hälytyksen jälkeen.

Äänestä
  • Mä taas kuulin jutun Cittarin myyjältä, joka kauhuissaan kertoi äidistä jonka poika löytyi venäläisten putkikassista. Lähestulkoon alkuperäisen version mukainen juttu...

    Äänestä

  • muuttuu joka kerta kirjoitti:

    Mä taas kuulin jutun Cittarin myyjältä, joka kauhuissaan kertoi äidistä jonka poika löytyi venäläisten putkikassista. Lähestulkoon alkuperäisen version mukainen juttu...

    tuulesta temmattu.

    JOTENKA JUTTU ON TOSI SUURI UUTISANKKA!

    vastaisuudessa on
    Viisainta on olla "salaa"kuuntelematta toisten puheita. Olipa asia mikä tahansa.ja sitten (KUULEE VAAN OSAN JUTUSTA)tehdä omat johtopäätöksensä.

    Äänestä

Siis tällä huhulla ei ole pienitäkään TODENPERÄISYYTTÄ!!!! Miettikää nyt ristus ihmiset järjellänne, etteikö tälläisestä jutusta olis paasannut kaikki televesio,radiot,iltapäivälehdt yms. Varmaa tämäkin huhu saanut alkunsa kun citymarketissa oli ollu sähkökatko ja tavatalo jouduttiin sulkemaan aikaisemmin!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2VIIKKOA SITTEN! kirjoitti:

Onko paikkansa pitävä juttu vai hurja huhu!Cittarissa n.kaksviikkoa sitten venäläis pariskunta kaapannut pienen vauvan kärryistä,vauva oli löytynyt heidän putkikassistaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu