demarivastuuministereitä(sd.)

kuulla Stora Enson ameriikan kaupoista. Sanoo Talousvaliokunnan pj. Jouko Skinnari (sd.). Nää vastuuministerithän ovat case-Fortumissa kunnostautuneet Erkki Tuomioja(sd.) ja Sinikka Mönkäre(sd.). Muistaakseni Fortuminkaan tapauksessa vastuuministereitä ei ollut syytä kuulla. Tuomiojaa ei ole ollut tarpeen kuulla myöskään Tsunami-tiedotuksesta. Saiskos ministerinpestin? Hankin ensin jäsenkirjan.
2145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomen median edustajat on liki 100%:sesti demareita siksi niiden on niin hyvä huseerata, kun Lipposen mukaan ytimissä pääsee vaikuttamaan lopputulokseen niin hyvin?
Tässä nähtiin lopputulos ja toimittajat on hiljaa kuin kusi sukassa?
Kuinka demari voi olla ministeri?

Äänestä
  • Haastateltiin aikanaan Stora-Enson päätöksistä ja mikä mairea hymy hänellä oli, on hienoa olla suomalainen jne jne jne.

    Mitä kaikkea tämä nainen on saanut aikaan maamme rahaliikenteessä? Summat virheistä ovat hirvittävän suuret. Jo työtapaturmien uhrien jättäminen oikeusmurhaan ja sos.luukuille, kaiken ensin joutuneet syömään ja kuluttamaan eli vähäisenkin omaisuuden elämäntyönään.

    Niin se demari toista avittaa, Lipponenkin oikein piti kaksin käsin Mönkäreestä kiinni,jotta sai paljon pahaa aikaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei tarvitse kirjoitti:

kuulla Stora Enson ameriikan kaupoista. Sanoo Talousvaliokunnan pj. Jouko Skinnari (sd.). Nää vastuuministerithän ovat case-Fortumissa kunnostautuneet Erkki Tuomioja(sd.) ja Sinikka Mönkäre(sd.). Muistaakseni Fortuminkaan tapauksessa vastuuministereitä ei ollut syytä kuulla. Tuomiojaa ei ole ollut tarpeen kuulla myöskään Tsunami-tiedotuksesta. Saiskos ministerinpestin? Hankin ensin jäsenkirjan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu