....aamutoimissaan, juoden kahvia, syöden aamiaista, kenties lukee päivän lehdet ja valmistautuu päivän rientoihin.
Taas on pyydetty puhetta, tällä kertaa Suomen Mielenterveysseuran 110-vuotisjuhlaan Helsingin Paasitorniin. Ja mitä hoitajien lakkoon tulee, ei Halosen siihen kai JOKA PÄIVÄ kantaa tarvitse ottaa?
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2007/10/568478
Saattaisi mennä jo liioittelun puolelle?
Taas on pyydetty puhetta, tällä kertaa Suomen Mielenterveysseuran 110-vuotisjuhlaan Helsingin Paasitorniin. Ja mitä hoitajien lakkoon tulee, ei Halosen siihen kai JOKA PÄIVÄ kantaa tarvitse ottaa?
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2007/10/568478
Saattaisi mennä jo liioittelun puolelle?
Vastaukset 19
Vanhimmat
Viikko-ohjelma:
http://www.presidentti.fi/netcomm/news/showarticle.asp?intNWSAID=65808
Me muut elämme jo keskiviikkoa.
eikö ne pimpparuusu-arvat riittäneet, ne joissa ei ollutkaan luvattua autoa palkintona?
...on hieno asia. Kokeile joskus.
Arvojohtaja on aina valmis kantamaan kortensa kekoon.
mummo tekee hyvää vain itselleen, ajattelee vain itseään, palkkaansa ja etuisuuksiaan, ei koskaan maan parasta eikä koskaan se kitupiikki ole antanut öyhypalkastaan penniäkään köyhille niinkuin esim. Ahtisaari ja Niinistö!
....valehtelet, sillä mistäpä sinä tiedät milloin ja mihin keräykseen Halonen on osallistunut? Et niin mistään.
Niinistö kaipaa irtopisteitä, Halonen ei.
Tarjahan otti vastaan ne rahat:
"
Tiistai 9.10.
Yhteisvastuukeräyksen tilityksen vastaanottaminen, Presidentinlinna
"
http://www.presidentti.fi/netcomm/news/showarticle.asp?intNWSAID=65808
Kun mikään ei riitä...
taas sahataan silmään.
joka ei ole päässyt äidin vaikutuksesta eroon,vaan on nais sukupuolen ohjauksessa sääli.
...pikku vale?
vasta kun Lenita toimi unilukkarina!
Lue Kodinkuvalehden viimeinesin numero!
...unilukkariksi. Näin äkkiä en keksi mihin Lenitasta olisi? Back to basics eli presidenttiin.
On´pa hyvä ettei halonen aloittanut eilen esimerkiksi sotaa? SE on merkittävää.
Moni jenkki olisi iloinen jos niiden pressa osaisi saman.
että halonen kykenisi yksin aloittamaan sodan Suomessa?? Jo on pässillä jutut, voi jumalauta mikä kenokaula.
Jäpätätiä yksin täällä yrittää pönkittää Halosta. Täytyy olla hyvin palkattu että tuollaista p-duunia jaksaa päivästä toiseen.
vai vieläkö siellä podetaan ja Halosen virallinen vierailu siirtyy EDELLEEN. Siis se vierailu, joka peruuntui kun Bill Glinton oli täällä Suomessa, ja jota Halonen ei ehtinyt SILTI tavata kun oli kiire syömään piivakkaa.
Alkaa pikkuhiljaa tuntumaan, ettei romanialaiset haluakkaan parantua tällä kertaa vaan teeskennellään sairasta.
Pöydässä lienee kaviaari, tryffeleitä, hanhenmaksaa ja shamppanjaa. Mikäs siinä veronmaksajien rahoilla on mässätä!
Onhan lehdistökin uutisoinnut, miten kallis maku eukolla on.
Lehdistön dishinformaatiosta huolimatta Halonen itse mainosti pelkkää makkaraa Uutisvuodossa eri muodoissaan. Lähinnä se oksetti se Halosen makutottumus.
Mitä Halonen oikein syö?
Tämähän on tilanne muiltakin osin suomalaisessa ristiriitaisen tiedon ympäristössä, yhtäältä sitä toisaalta tätä. Julistaja on niin oikeassa kuin Suomessa voi olla.