Tietääkö joku mitä siä teki alkoholitarkastajat viikonloppuna
Ravitola Baron
Tyttö25
124139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
paikan kiinni!!! >:/
Siinäpä taas tyypillisen tyrvääläisen vastaus,eli kiihkouskovaisen hörhön joka vihaa tuollaisia syntisiä juottoloita. Toivot varmaan että Baronin tilalla olisi kirkko. Tai sitten oot seken työntekijä jossa sitten JOUDUTTAISIIN bilettään jos Baroni suljettaisiin mutta onneksi näin ei käy.
vai oisko se melkein sama.
MIKÄ JUTTU TÄÄ ON;AION MUUTTAA VAMMALAAN;JA BARONIIN TÖIHIN;ONKO SILL PAIKALLA TULEVAISUUTTA?
laitapuolen paikka ja pikkurikollisten kohtauspaikka.ikävä kyllä vähän koko Vammala tätä.
koska aiot tulla töihin? nimittäin paikka on mielestäni superihana miettien vammalan muuta tarjontaa. Ihanaparas tupakointietu =)
Jos Baronissa on käyneet alkoholitarkastajat, niin he tekivät vain työtään. Poikkeavat aina silloin tällöin ravintoloissa katsastamassa, että luvat ym. on kunnossa. Voi tietenkin olla, että joku on ilmoittanut epäilevänsä, että kyseisessä paikassa myydään alkoholia esim. alaikäisille tai liiaksi päihtyneille asiakkaille.
Joku muija oli haistellu salaa jonkun jätkän alkkareita ja tyydyttänyt itseensä samalla,siis kauheeta kuultavaa kerta kaikkiaan,onneksi en enää asu Vlassa kun kaikki on mahdollista siellä ps,muuttaakaa kaikki pois sieltä mut hitto älkää Tampereelle.
Voi tietenkin olla, että joku on ilmoittanut epäilevänsä, että kyseisessä paikassa myydään alkoholia esim. alaikäisille tai liiaksi päihtyneille asiakkaille.
Mutta näinhän siellä juuri tehdäänkin!
missä kapakassa ei myytäisi päihtyneelle?
Himputti, kukaan sinne selvinpäin änkee...
baronin portsari on ainakin äärimmäisen vittupää........
eiköhän tarkastajat muutenkin tällä hetkellä tuon tupakoinnin takia ole vahvasti liikkeellä, jos ei tullut mieleen =)
Alkoholilainsäädännössä lukee, ettei asiakkaalle saa tarjoilla, jos hän on humalassa tai humaltumistarkoituksessa liikkeellä. no, minkäköhän vuoksi meillä on suomi täynnä erilaisia ja kokoisia ravintoloita? ja osaako kukaan juoda alkoholia muuten kuin humaltumistarkoituksessa, epäilen.
jos kuitenkin etsit vammalasta jotakin muuta biletyspaikkaa, sitä ei ole. VARMA tulevaisuus =)