microsoftin päivitys

viirusko?

minulla on windows XP ja soneran kaapeli laajakaista. tänään tuli jälleen microsoftin päivityksen koneelleni klo 6.27. nyt päivällä klo 11.07 tuli vielä yksi päivitys erikseen "generic host tool" päivityksen tiedoissa luki että päivitys on vain kaapeli laajakaistan käyttäjille. eihä voi olla mitenkään mahdollista että kaapelin käyttäjille tulee oma päivitys? kuitenkin tämän päivityksen jälkeen koneeni on alkanut käyttäytymään kummasti ja nyt pelkään että TAAS olisi tullut M_softan päivityksen mukana virus.

3

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tulpunrusu

      microsoft ei julkaise koskaan päivityksiä pelkästään kaapeli laajakaistoihin.

      kyllä minullakin tuli aamulla päivitykset, mutta eipä tullut sitten muuta kun on tämä windows vista käyttöjärjestelmä.

      uskon että se on virus, sillä ei olisi ekakerta kun microsoft päästää läpi haitallisen päivityksen.

    • kaaso kaaso

      ei ole merkistystä onko kaapeli vai ADSL niin samat päivitykset sieltä kuitenkin tulee.
      itse en ole ladannut microsoftin päivityksiä enää puoleenvuoteen virus pelon takia, lataan nykyään vain nortonin liveupdatesta virus päivitykset ja niillä pärjään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2304
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1294
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      87
      1086
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      1012
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      159
      967
    6. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      924
    7. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      893
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      833
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      833
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      50
      796
    Aihe