Maatalous loppuu !!!

Pian te demarit pääsette ostamaan "halpaa" ulkolaista ruokaa, sillä maatalous loppuu Suomesta alta aikayksikön.
Tapa talopnpoika päivässä demarien mielilause toteutuu. Kiittäkkää siitä itseänne ja EU:ta.
3176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

viljelijöiden keski ikä yli 50v kunhan vielä jaksatte muutaman vuoden saatte lidlistä kaiken ja halavalla

Äänestä
  • saksalaisten ruoka, se on paremmin demari ruokaa.

    Äänestä

  • Eipä kaikilla paikkakunnilla ole lidlejä, senkin hölmö. Revi siitä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maalaispoika1 kirjoitti:

Pian te demarit pääsette ostamaan "halpaa" ulkolaista ruokaa, sillä maatalous loppuu Suomesta alta aikayksikön.
Tapa talopnpoika päivässä demarien mielilause toteutuu. Kiittäkkää siitä itseänne ja EU:ta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu