Onnistuneeseen seksiin tarvitaan ensin yhteistä leikkiä, lämmittelyä, toistensa huomioimista, jotta lämpö nousee kummallakin, sen jälkeen itse asiaan, mutta seuratkaa hyvät ihmiset kumppanianne, miten hän reagoi! Ei se pelkkä jyystäminen naista laukaise, pitää sulautua naisen ruumiiseen, liikkeeseen,rytmiin, tunnetilaan, tällöin hyvä yhdyntä kestää jopa kolme tuntia ja nainen voi lautea jopa viisi, kuusi kertaa sinä aikana, välillä ollen melkein tajuttomana! Kokemusta yli 30 vuotta...
nainenko ei saa?
api
62012
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minä en ainakaan jaksaisi kolmen tunnin yhdyntää.
...on totta,että hyvä esileikki...kiihottava ja hellät hyväilyt johdattaa huippuhyvään seksiin,josta todella voi nauttia tilanteen mukaan joskus jopa 5t...näin kävi minulle vuosia sitten,kun on molemmilla yhteinen sävel ja halu nauttia..eikä sittenkään olisi tullut loppua..oli vain lähdettävä lopulta...molemmat muistelemme vieläkin 8v jälkeen tätä jatkuvien sarjaorgasmien ihanaa nautintoa...mahtava fiilis...kyllä nautittava seksi on ihanaa!!! t. yli 50v hotlady
Mitä tarkoittaa "tystky"?
Ollaan mieheni kanssa kokeiltu kaikenlaista mutta en vaan saa orgasmia. Muutaman kerran kun mieheni on nuollut minua (osaa hommansa taivaallisen hyvin) on ollut tosi lähellä, mutta sitten tuntuu vaan ettei se tule!? Tai en tiedä onko se sitä että luovutan tai odotanko sitä liikaa, mutta tosiaan en ole ikinä lauennut miehen kanssa. En yhdynnässä, suuseksissä tai missään muussakaan. Seksi mieheni kanssa on todella kiihkeää, monipuolista ja ihanaa. Harrastamme seksiä usein ja olemme kokeilleet myös leluja. Tuntuu vain ettei mikään auta taitaa homma olla pääni välissä. Itse saan kyllä suihkussa, mutta jos itse hieron itseäni ei mitään toivoa. Voiko olla niin ettei klitassani ole pahemmin tuntoa? Mieheni on loukkaantunut ja potee pahaa mieltä siitä etten saa vaikka hän tekisi mitä vaan. Olen koittanut selittää ettei vika ole hänessä vaan minussa. Alkaa kyllä itseäänkin todella rassaamaan ja turhauttamaan. Rakastan miestäni ja hän on todella taidokas naisten käsittelyssä.En vaan ymmärrä mikä siinä on ettei tule vaikka mitä yritetään.
Itsekin olen ottanut kovia suoritus paineita naisen orgasmista, mutta turhaahan se on.
Kaikki ei vaan tuu. Toki olen valmis yrittämään 'kaikkea' kumppanini orgasmin eteen, mutta jos ei niin ei. Mitä sitä toisen aikuisen ihmisen tulemisista murhetta kantamaan? Jos seksi on kiihkeää, rakastavaa, hellää, spontaania, kokeilevaa ja molemmat huomioivaa niin mitä sitä jostain orgasmista huolehtimaan? Noin niin kuin periaatteessa. Aikuiset ihmiset vastaa ihan itse omista tunteistaan, teoistaan ja orgasmeistaan. Pyytävälle voi toki antaa ja uskoakseni harva suomalainen mies kieltäytyy jos (oma)nainen pyytää esim: "Nuolisitko pliis! mun pillua, kun se tuntuu NIIN ihanalta?"
Itse ainakin erityisesti toivoisin naiseni pyytävän ja tekevän muutenkin aloitteita. Mitä kivaa siinä ois jos pitäis aina pyytää eikä vois koskaan vaan antaa pyynnöstä? :b
Toi naisten orgasmi homma on muuten erittäin paljon tutkittu aihe. Kaikkein uusimmissa ja kattavimmissa tutkimuksien perusteella sen olevan pelkkää ekstraa - naisen orgasmilla ei vaikuta olevan (evoluution kannalta) mitään merkitystä. Orgasmeja saavat ja saamattomat naiset lisääntyvän aivan yhtä tiuhaan, jälkeläiset ja parisuhteet ovat molemmilla yhtä pitkä ikäisiä ja terveitä yms. yms.
Koettakaahan vaa nauttia toisistanne, miten ilmeisesti teettekin, ja unohtakaa semmoset orgasmi hömpötykset!
Valitettavasti/onneksi miehet on kuitenkin vähän tämmöisiä:
"Yhdynnässä on kuitenkin myös kunniakierroksen kaltainen seremoniallinen huipentuma ja se on naisen orgasmi. Naisen orgasmi kuulostaa parhaimmillaan miehen korvissa stadionilliselta hullaantuneita faneja, jotka huutavat sankarinsa nimeä hänen todistettuaan ylivertaisen maskuuliinin sankariutensa jälleen kerran. Siksi miehet ovat suorituskeskeisiä naisensa nautinnon suhteen. Jos mies kokee tehneensä kaadon, hän kaipaa suosionosoituksiaan ja työskentelee uupumatta ne saadakseen."
http://sata.laif.fi/2007/10/01/2100-havaintoja-savannilta/
Toinen vaihtoehto on et sä meet orgasmi kouluun.. Ainakin jenkeissä on semmosia.
ps. Miltä susta (tai kenestä tahansa naisesta) mahtais tuntua jos sun mies ei koskaan sais sun kanssa? Varsinkin jos kaikki sun kaverit kehuis miten mahtavan miehekkäästi niiden äijät karjuu nautintonsa silmiinpistävän taivaallista huipentumaa seksin päätteeks ja miten naisellinen ja seksikäs olo niille tulee kun osaavat mitä ilmeisimmin tyydyttää miehensä täydellisesti ja ne (muut kun sun) äijät vielä kertoo sen mitä ihanimmilla tavoilla?
pps. Ensi hoidoksi suosittelen aivan vilpittömästi, itsenäisten orgasmien hankintaa mahdollisimman usein ja rennon kekseliästä ja aloitteellista miehes halujen tyydyttämistä. Saattaa äijäs muuten turhautua ja jopa rampautua seksuaalisesti, ellei joko opi uudenlaista suhtautumista seksiin tai lähde semmoisen naisen luo jonka kanssa voi onnellisesti toteuttaa hieman rampaa, orgasmi keskeistä ja suorittavaa seksuaalisuuttaan.
Rehellisesti sanottuna sun miehelleskin tekis varmasti ihan ihmisenä hyvää oppia suhtautumaan seksiin vähän rennommin ja oppia luottamaan itseensä/elämään/suhun niin paljon ettei turhautuis ja pelkäis menettävänsä sua tai mitä vaan, vaikka sä et saiskaan orgasmeja.
Eli jos oma parisuhteeni ois kyseessä ja kokisin sen muutoin toimivaks ja näkisin sut muutoin reippaan ja terhakkaan seksuaaliseks, vain orgasmeja saamattomaks, niin oisin ehdottomasti valmis kokeilemaan seksuaali/parisuhde terapiaa.. Ja itse menisin kyl aika reippaasti lääkäriin/terapeutille/noitatohtorille tai mihin vaan jos munat lakkkais toimimasta.
Sun ukkos vaikuttaa kuvailujes perusteella hyvin terveen naista kunnioittavalta ja "miehen pitää osata tyydyttää naisensa" myyttiin vahvasti uskomaan oppineelta kunnon mieheltä. Itsekin olin/(olen) tuollainen mies ja oli/on todella vaikeaa huomata ja uskoa ettei välttämättä ole kaikkein rakentavinta ja hienointa miehisyyttä jyystää perse ruvella kyvytöntä naistansa kohti orgasmia pää täynnä erilaisimpia seksivinkkejä. Kyllä siinä muutaman kuukauden tuloksettoman pakkotoiston jälkeen tuntua kuin yrittäisi paljain käsin kaivautua kiinaan..
Mutta itse ainakin silti jatkoin ja jatkoin, ja kuten normaalisti, vasta kantapään kautta opin (toivoakseni) ettenhän nyt minäkään ihan joka kerta tule kuin palomies nesteitäni suihkuttaen, jos penistäni räpläillään enkä missään nimessä syytä siitä naista! Miksi siis nainenkaan syytäisi minua jos ei itse osaa ottaa iloa/orgasmia seksistä irti pyytämällä ja johdattelemalla? Ei se nyt helvetti ole mikään miehen kosminen missio tuottaa naisille orgasmeja, eikä mies ole mitenkään epäonnistunut jos nainen ei saa! Se sun miehes ja kaikkien muidenkin ois uskoakseni mielestäni todella hyvä tajuta.
Aivan yhtä turhaa naisen on syyttää itseään ja loukkaantua miehensä impotenssista/seksuaalisesta haluttomuudesta. Miehet osaavat kehittää aivan itsenäisesti kaikenlaisia seksivaivoja aivan kuten naisetkin osaavat olla yksinkertaisesti saamatta orgasmeja tai antamatta sitä seksiä ihan miehestä riippumattomista itsenäisistä syistä johtuen.
Toivottavasti saat poimittua edes jotain rakentavaa tästä (taas) liian pitkäks venähtäneestä vuodatuksesta. Toivotan kuitenkin kaikkea hyvää ja rentouttavan nautinnollista seksiä ja parisuhdetta kaikille lukijoille!
kun mun mies ei anna vaikka pyydän. sanoo vaan, ettet saa kuitenkaan ja sitte suutut kun jäät ilman. mutta minun käsittääkseni mahdollisuudet jää aika vähiin jos ei edes yritetä.. no kohta en enää pyydä, tyhjän saa pyytämättäkin. kivaa tai sitten ei. mieheni ei vaivaudu esileikkeihin juurikaan, minun pitäis vaan olla hetivalmis (ainavalmis) kuin harvia-kiuas.. no oon tässä sinnitellyt muutaman kuukauden jo ilman, että tähän alkaa tottumaan, vaikka mieli tekeekin. en viitsis syrjähyppyihinkään lähteä, miten saisin tuon mieheni syttymään, neuvoja kiitos.