SaPKo hävisi kotonaan KooKoolle 1-5
SaPKolta heikko esitys tosin KooKoota edesauttoi kanukkipelle Michael Clarke joka teloi törkeästi kyynärpäätaklauksella Mikko Silvennoisen lasarettiin. Kaverilla on aivotärähdys ja Kovanen tuomari antoikin kanukin "puhtaasta" tempusta ruhtinaallisen 2 minuutin jäähyn.
Loppusaldo: Kovasen seuraavan kerran saapuessa Savonlinnaan puhkomme pösilön autosta renkaat ja kaadamme tankkiin kaksi kiloa sokeria.
Kanukki-Clarke saa turpaan ja menettää 12 hammasta.
SaPKolle tilastotappio
9
362
Vastaukset
- Olav1-
Tappiosta huolimatta SaPKo on tällä hetkellä tarkallaan 1,5 pistettä/peli -vauhdissa. Jos sama tahti jatkuu, on lopullinen sijoitus arviolta kuudes. Sillä pääsee playoffeihin ja välttää ekalla kierroksella kaksi kovinta. Yleisestikin ottaen playoffeihin pääseminen olisi oikein hyvä saavutus.
Kohta muuten alkanee feikkaminen. Tunnistanet kaiketi, mitkä viestä ovat minun kirjoittamiani ja mitkä jallupojun.Eihän jallupoju kykene meidän kummankaan verbaaliselle tasolle.
Kohta saadaan nauraa, usko vaan. Mainitseekohan jallu navettaa?- huh huh!
SavoRULES kirjoitti:
Eihän jallupoju kykene meidän kummankaan verbaaliselle tasolle.
Kohta saadaan nauraa, usko vaan. Mainitseekohan jallu navettaa?Sun verbaalinen tasos???? Hah hah...Taidat olla ihan oikeasti sairas? Kyllä nyt kiukuttaa kun SaPKo palasi tasolleen. Jussi mene hoitoon!
Ps. niin se sun verbaalinen tasosi on opeteltu...just sieltä Jallusta...ehe ehe! - Älä uhoo paremmilles : DDDD
SavoRULES kirjoitti:
Eihän jallupoju kykene meidän kummankaan verbaaliselle tasolle.
Kohta saadaan nauraa, usko vaan. Mainitseekohan jallu navettaa?Sinun ja minun ero on kuin Liigan kärkiporukka ja Suomisarjan peräpää, jota SaPKo hallitsee vuoden päästä suvereenisti.....
- SM-liigaa...
Etkö sä SavoRULES huomaa kuinka epätoivoinen olet? Ei sinunlaisia kusipäitä ole muita, joten on mahdotonta tuonkin nikin olevan muiden kuin sinun!
Kummalla vastaat ensin? Hah hah!
Täytyy nyt lisätä tähän että kanukkiClarkella onkin kuuleman mukaan enää 7 hammasta jäljellä.
Vetoan tässä nyt SaPKon "badboysiin" että antakaa kanukin olla rauhassa. Ajatelkaa kanukin eläkepäiviä ja kahvin/korpun imemistä.
Ei ole mitään muuta niin säälittävää kuin 75-vuotias kanukkivanhus joka tutisee useiden aivotäräysten vuoksi ja louskuttaa vasten hampaattomia ikeniään kahvia ja korppua muistellen hienoja hetkiään SaPKo-ottelussa jäänpinnassa.- SM-liigaa...
tuokin kirjoitus on tosi naiivi. Vaihda vaippas pelle!
- Joku toinen päivä poika heh...
Sä olet juntti ja sillä sipuli. Ei noin tyhmää tyyppiä täällä ole ollut eikä tule. Olen liian paljon sua edellä jos meinaat älylliseti kisata poika.
- makkaransyöjät ry
Paluu koittaa jo tällä kaudella.Tiedät sen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 31327093
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?482314- 2021661
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1561586Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien391554- 341331
- 1221028
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30932Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex96910Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t81840