akku, paino, näytönohjain, hinta...

Kuinka paljon pitäisi olla valmis sijoittamaan, jotta saisi kannettavan jossa on kunnolla kestävä akku?
Tai jos haluaa koneen joka on oikeasti kannettava, eli kulkee kevyesti mukana? Taitavat painaa siellä 3 kiloa yleensä.
mikä näytönohjain olisi hyvä löytyä jottei heti loppuisi puhti kesken...?
1232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Macbook hoitaa kevyesti noi ensimmäiset, Macbook Pro kaikki.

Macbook ei kyllä ole pelikone eli se näytönohjain ei siihen riitä. Muuten kyllä riittää, kuvat, videot jne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pkonep kirjoitti:

Kuinka paljon pitäisi olla valmis sijoittamaan, jotta saisi kannettavan jossa on kunnolla kestävä akku?
Tai jos haluaa koneen joka on oikeasti kannettava, eli kulkee kevyesti mukana? Taitavat painaa siellä 3 kiloa yleensä.
mikä näytönohjain olisi hyvä löytyä jottei heti loppuisi puhti kesken...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu