DC++ ei aloita lataamista!? Kiire!

Eli mistä johtuu että kun löydän esim hakemani biisin, klikkaan sitä ja alas tulee se latauskohta, yleensä se jää vain siihen "Connect"-kohtaan eikä aloita lataamista. Mikä neuvoksi?
2468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tarkoittaa että kyseisellä käyttäjällä ei ole slotteja vapaana

Äänestä

niin onko sulla tarpeeksi jaossa "tavaraa". epailen että ei oo. ja tarkista että palomuuri asetukset on kunnossa.........

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rikumasa kirjoitti:

Eli mistä johtuu että kun löydän esim hakemani biisin, klikkaan sitä ja alas tulee se latauskohta, yleensä se jää vain siihen "Connect"-kohtaan eikä aloita lataamista. Mikä neuvoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu