ASUN TÄSSÄ KADULLA MISSÄ SURMAT TAPAHTUIVAT JA PYYDÄN ETTÄ LOPETATTE SEN TYPERÄN AUTORALLIN TÄLLÄ TIELLÄ. MITÄ IHMETTÄ TE KOSTUTTE SIITÄ ETTÄ PÄLLISTELETTE TYHJÄÄ TALOA JOKA ON POLIISITEIPIN YMPÄRÖIMÄ. LUKEKAA LEHDISTÄ TAI NETISTÄ POLIISIN TIEDOTUKSIA MUTTA JÄTTÄKÄÄ UHRIEN JA OMAISTEN TALO RAUHAAN. KOKO AAMUPÄIVÄN TÄSSÄ ON KÄYNYT AUTOJA PYÖRIMÄSSÄ.
MINUSTA ON TODELLA TYPERÄÄ TUOLLAINEN LINSSILUDEUTELIAISUUS. KERTOKAA JOKU KUKA OLETTE KÄYNYT TÄÄLLÄ ETTÄ MITÄ SAIT SIITÄ ETTÄ NÄIT TALON? ANNETAAN UHRIEN OMAISILLE SURUAIKA JA RAUHA. ÄLKÄÄ LOUKATKO HEITÄ ENEMPÄÄ.
MINUSTA ON TODELLA TYPERÄÄ TUOLLAINEN LINSSILUDEUTELIAISUUS. KERTOKAA JOKU KUKA OLETTE KÄYNYT TÄÄLLÄ ETTÄ MITÄ SAIT SIITÄ ETTÄ NÄIT TALON? ANNETAAN UHRIEN OMAISILLE SURUAIKA JA RAUHA. ÄLKÄÄ LOUKATKO HEITÄ ENEMPÄÄ.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ajaa kuitenkin ohi?
joka kerta on make komentoimassa, ja joka paikassa... sovitaanko sillai, että olisit vaikka viikon hiljaa!!! ja silläaikaa luet lakia =) Liikenneministerin esittelystä säädetään 3 päivänä huhtikuuta 1981 annetun tieliikennelain (267/81) nojalla: 2 luku ja 4§
Tarpeeton ja häiritsevä ajo taajamassa on kielletty. Ajoneuvon kulkureitti ja ajotapa on taajamassa muutenkin sovitettava sellaiseksi, ettei siitä tarpeettomasti aiheudu häiriötä.
Miksi näistä asioista pitäis vaieta, onhan ihmisillä oikeus saada tietää asioista, eihän nämä mitään salaisuuksia ole vaan tämmöistä kauheaa tapahtumaa ja keskustelu yleensä helpottaa ihmisten pahaa oloa.